Kontenerowy tomograf dla szpitala w Zielonej Górze. Kosztuje 2,9 miliona złotych (ZDJĘCIA)

23 maj 2020
(3 głosów)
Autor: 
Kontenerowy tomograf dla szpitala w Zielonej Górze Fot. Szpital Uniwersytecki

To ogromne wsparcie dla zielonogórskiego szpitala. Kontenerowy tomograf komputerowy pozwoli na pełną diagnostykę pacjentów wraz z zagwarantowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego. Zakup był możliwy dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Pierwsza część niecodziennej, niemedycznej operacji odbyła się w piątek, 22 maja. Pod budynek Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze podjechał specjalny transport z Wielkopolski. Na naczepie specjalny kontener ważący 10 ton.

Konstrukcja powstawała przez dwa tygodnie. Jest przygotowana i wyposażona w taki sposób, by zapewnić odpowiednie warunki dla pacjentów i właściwe środowisko pracy dla personelu. Jest w nim wystarczająco dużo miejsca, klimatyzacja, wentylacja i media. Już za tydzień swoje miejsce znajdzie też przede wszystkim tomograf komputerowy.

Start już w czerwcu

Kontener został ulokowany w pobliżu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Właśnie z tego oddziału, ale także innych, trafiać będą na badania tomografem pacjenci. Pozwoli to odciążyć nasze jedyne do tej pory urządzenie, ale przed wszystkim ma to ogromne znaczenie dla zagwarantowania bezpieczeństwa epidemiologicznego - mówi dr n. med. Wojciech Wierzchołowski, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Całość inwestycji opiewa na kwotę 2,9 miliona złotych. Wszystko zostało zakupione przez Samorząd Województwa w ramach projektu unijnego "Lubuskie kontra wirus". - Diagnostyka obrazowa jest częścią walki z epidemią koronawirusa. Dodatkowy tomograf był zatem niezbędny w lecznicy - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Przeczytaj też: Skakali po samochodach w Zielonej Górze. Zatrzymano pijanego 18-latka

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.