Gubin: Otwarto mobilny punkt typu drive-thru do pobierania wymazów na koronawirusa

25 maj 2020
(7 głosów)
Gubin: Otwarto mobilny punkt typu drive-thru do pobierania wymazów na koronawirusa Lubuski Urząd Wojewódzki

Dziś w Gubinie rozpoczął działanie mobilny punkt typu drive-thru służący do pobierania wymazów na koronawirusa. 

W poniedziałek, 25 maja, o godzinie 12 uruchomiony został mobilny punkt służący do pobierania wymazów na koronawirusa. Obsługą punktu zajmują się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Punkt został otwarty by szybko i sprawnie przebadać osoby przebywające na kwarantannie z terenu powiatu krośnieńskiego. 

Żeby zrobić badanie, nie trzeba wysiadać z auta. Taka formuła ma przede wszystkim zminimalizować ryzyko zakażenia pracowników punktu. Po zweryfikowaniu, czy pacjent nie ma dolegliwości, które mogą pojawić się po badaniu, trafi do strefy dezynfekcji. Tam jego pojazd zostanie dokładnie spryskany płynami dezynfekującymi.

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.