Remont mostu w Nowogrodzie Bobrzańskim. Będą spore utrudnienia dla kierowców

30 maj 2020
(6 głosów)
Autor: 
Remont mostu w Nowogrodzie Bobrzańskim. Będą spore utrudnienia Fot. Google Street View

Już w następnym tygodniu drogowcy ruszają z remontem mostu nad rzeką Bóbr w Nowogrodzie Bobrzańskim. Most będzie dostępny dla pieszych, ale dla kierowców pojawią się utrudnienia. Mogą tworzyć się nawet kilkukilometrowe korki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że prace rozpoczynają się już od wtorku, 2 czerwca. Do zadań drogowców należeć będzie wymiana nawierzchni, izolacji, krawężników oraz dylatacji na moście.

Dziennie przez most w Nowogrodzie Bobrzańskim przejeżdża ponad 5000 pojazdów. Większość z nich to osobówki, ale nie brakuje także wielu ciężarówek. Kierowcy jadą dalej drogą krajową nr 27 w kierunku Żar albo wybierają trasę w kierunku Lubska.

Na remontowanym moście będzie odbywał się ruch wahadłowy. W porze dziennej pokierują nim drogowcy, natomiast w porze nocnej sygnalizacja świetlna. W krytycznych momentach korki z pewnością będą mogły ciągnąć się przez całe miasto.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwają utrudnienia. Ostatni remont trwał około pół roku.

Przeczytaj też: Służby zabezpieczały wizytę Andrzeja Dudy w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.