Członek komisji wyborczej w Słubicach zakażony koronawirusem. Czy wybory są zagrożone?

26 czerwiec 2020
(1 głos)
Autor: 
Członek komisji wyborczej w Słubicach zakażony koronawirusem Fot. Google Street View

Czy wybory prezydenckie w Słubicach odbędą się bez utrudnień? Najnowszy przypadek zakażenia koronawirusem w Lubuskiem dotyczy mężczyzny, członka jednej z komisji wyborczych. Pozostałe 38 osób zostało objętych kwarantanną. To również pracownicy urzędu miasta i starostwa.

Informacja o nowym przypadku zakażenia COVID-19 na terenie powiatu słubickiego pojawiła się na stronie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w piątek, 26 czerwca. To młody mężczyzna, który został skierowany na izolację domową.

Szybko okazało się, że był on członkiem jednej z obwodowych komisji wyborczych. Ponadto 19 czerwca mężczyzna brał udział w szkoleniu komisji, które odbywało się w słubickim magistracie.

Kilkadziesiąt osób na kwarantannie

Łącznie na kwarantannę skierowano 38 osób. Ponadto kolejne 45, czyli członkowie rodzin, znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.

W urzędzie miejskim kwarantanną objęto sześć osób. - To pracownicy, którzy mieli kontakt z osobą potencjalnie zakażoną koronawirusem, członkiem komisji wyborczej. Jeszcze dzisiaj do moich pracowników przyjedzie "wymazobus" i wykona im testy - mówi Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic.

Podobna sytuacja miała miejsce w starostwie powiatowym. Tam na kwarantannę skierowano trzy osoby.

Co z wyborami? Czy są zagrożone?

- O tym, czy wybory odbędą się zgodnie z planem, będzie decydował burmistrz i komisarz wyborczy. Ostateczna decyzja zostanie podjęta najprawdopodobniej po tym, jak przyjdą wyniki testów badanych osób - informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody lubuskiego.

Starosta Leszek Bajon zwołał posiedzenie Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00. Jego uczestnikami byli m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak, przedstawiciele sanepidu, straży pożarnej oraz policji.

- Zawsze możemy dołożyć innych ludzi, którzy są przeszkoleni i będą obsługiwali komisje. Na tą chwilę zagrożone są tylko 4 komisje wyborcze, więc póki co da się bezpiecznie zorganizować wybory na 17 komisji - powiedział starosta po zakończeniu posiedzenia.

Przeczytaj też: Szpital w Gorzowie oferuje odpłatnie testy na koronawirusa. Ile kosztuje badanie?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.