PKW podała frekwencję w wyborach prezydenckich. Jak wypadło lubuskie?

28 czerwiec 2020
(1 głos)
PKW podała frekwencję w wyborach prezydenckich. Jak wypadło lubuskie? Redakcja

Trwają wybory prezydenckie w reżimie sanitarnym, w których startuje 11 kandydatów. Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję w wyborach prezydenckich. Jak wypadło lubuskie?

Od godziny 7 rano mieszkańcy województwa lubuskiego mogą oddać swój głos na jednego z 11 kandydatów, którzy startują w wyborach prezydenckich. Tegoroczne wybory są zupełnie inne niż w ubiegłych latach, ponieważ odbywają się w dobie koronawirusa. Lokale wyborcze działają w ścisłym reżimie sanitarnym. 

Frekwencja do godziny 12 w skali kraju wyniosła 24,08%, oznacza to, że na 29 526 533 uprawnionych do głosowania, zagłosowało 7 109 803. W województwie lubuskim frekwencja wyniosła 22,65% i w skali pozostałych województw wynik ten zajmuje trzecie miejsce od końca.

Miasto Zielona Góra znajduje się w czołówce miast, gdzie odnotowano najwyższą frekwencję, która wniosła 28,58%. W Gorzowie Wielkopolskim frekwencja do godziny 12 wyniosła 26,62%.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.