Dziurawa droga Świdnica - Letnica. Wójt Stefański: Rzucam wyzwanie dla powiatu (FILM)

29 czerwiec 2020
(1 głos)
Autor: 
Dziurawa droga Świdnica - Letnica. Wójt Stefański: Rzucam wyzwanie dla powiatu Fot. Google Earth, UG Świdnica

Wielkie dziury i brak pobocza. Taką drogą na odcinku Świdnica - Letnica codziennie musi poruszać się wielu kierowców. O remoncie trasy mówi się już od dawna, jednak bez rezultatu. Teraz wójt gminy Świdnica, postanowił rzucić wyzwanie dla zarządcy drogi.

Stan dróg powiatowych i odcinków tras wojewódzkich na terenie gminy Świdnica jest fatalny. Jednym z takich przykładów jest właśnie trasa Świdnica - Letnica. Mieszkańcy gminy słyszeli już wiele obietnic i rozmów na ten temat. Niestety nieustannie pojawiał się problem z pieniędzmi w powiecie zielonogórskim, który zarządza drogą.

Koniec z rozróżnianiem dróg powiatowych i wojewódzkich

Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Świdnica wójt Krzysztof Stefański podkreślał, że wszystkie drogi w gminie muszą być modernizowane.

- Od tego roku wszystkie drogi są nasze. Jeśli ta wiadomość dotrze do zarządu powiatowego, to informuję, że jestem gotów przeznaczyć na budowę drogi od Świdnicy do przejazdu kolejowego w Letnicy do 50-procent środków całości inwestycji, jeżeli powiat podejmie tę rękawicę - mówił wójt.

Włodarz gminy Świdnica podkreślał, że są to duże pieniądze, ale jeśli nic się nie zmieni, to droga będzie budowana do końca świata i o jeden dzień dłużej. Winny jest powiat, który nigdy nie ma pieniędzy.

Pełne wystąpienie wójta gminy Świdnica:

Przeczytaj też: "Bitwa o wozy" dla OSP w Lubuskiem. Z najwyższą frekwencją wygrała gmina Zabór

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.