Kolejna "Bitwa o wozy". MSWiA rozda 49 wozów strażackich za frekwencję w wyborach

03 lipiec 2020
(3 głosów)
Autor: 
Kolejna "Bitwa o wozy". MSWiA rozda 49 wozów strażackich Redakcja

Po raz drugi odbędzie się akcja "Bitwa o wozy". 49 jednostek OSP z całej Polski otrzyma pieniądze na zakup samochodu gaśniczego. Nowe auta trafią do gmin z największą frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich.

MSWiA kontynuuje akcję profrekwencyjną "Bitwa o wozy". Tym razem środki na zakup średniego samochodu gaśniczego otrzyma 49 gmin, w których frekwencja podczas drugiej tury wyborów prezydenckich będzie najwyższa.

Jest jednak ważna zmiana. Tym razem frekwencja ma być najwyższa na terenie dawnego województwa. W Lubuskiem mówimy tutaj o województwie gorzowskim i zielonogórskim. Do każdego z nich należy też kilka gmin z obecnej Wielkopolski.

- 16 wozów bojowych dla OSP to za mało, dlatego po drugiej turze rozdamy ich 49. Walczymy o frekwencyjny rekord w wyborach prezydenckich. Wszystko zostanie rozstrzygnięte 12 lipca - mówił Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

Dzisiaj w województwie lubuskim działa około 350 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Blisko połowa z nich została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stowarzyszenia zrzeszają ponad 10 tysięcy czynnych członków.

Przeczytaj też: Znieważyli prezydenta Andrzeja Dudę w Nowej Soli. Policja: prowadzimy czynności

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.