Dwie nowe karetki w Zielonej Górze. Będzie też trzecia. Mają specjalne nosze elektryczne (ZDJĘCIA)

03 lipiec 2020
(4 głosów)
Autor: 
Dwie nowe karetki w Zielonej Górze. Mają specjalne nosze elektryczne Fot. Lubuskie.pl

Zielonogórskie pogotowie wzbogaciło się o dwa nowe zespoły pogotowia. Wszystkie zostały wyposażone w sprzęt najwyższej jakości. Wkrótce do miasta trafi jeszcze jeden ambulans. Jednostkowy koszt karetki to około 750 tysięcy złotych.

Oba ambulanse zostały zabudowane na furgonie Mercedes Sprinter w taki sam sposób jak pozostałe karetki. Dzięki temu ratownicy medyczni i lekarze zmieniając zespół w ciągu chwili mogą przejąć karetkę i nie muszą zapoznawać się z nowym ułożeniem sprzętu czy wyposażeniem.

Największą zmianą w ambulansach są nosze elektryczne renomowanej firmy Stryker. Ich koszt wynosi 150-160 tysięcy złotych. Ratownik jest w stanie dokładnie jedną ręką podnieść pacjenta nawet powyżej 200 kg. Dodatkowo w środku znalazł się defibrylator LifePak 15, z którego korzysta m.in. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W karetkach nie zabrało również miejsca na urządzenie do kompresji klatki piersiowej. LUCAS 3 to nic innego niż kolejny członek zespołu medycznego. Jego zastosowanie minimalizuje przerwy w procesie resuscytacji oraz zapewnia jej lepsze efekty. Dzięki temu zespół pogotowia może bezpośrednio skupić się na wykonywaniu innych medycznych czynności ratunkowych.

Wsparcie Unii Europejskiej

Samochody zostały zakupione z unijnych środków w ramach programu "Lubuskie kontra wirus". W ciągu dwóch tygodni do Zielonej Góry dotrze także trzecia karetka. Ta została zakupiona ze środków samorządu.

Przeczytaj też: Kolejna "Bitwa o wozy". MSWiA rozda 49 wozów strażackich za frekwencję w wyborach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.