Gmina Świdnica: Autobusy dowiozą mieszkańców na wybory prezydenckie. W tle "Bitwa o wozy"

09 lipiec 2020
(3 głosów)
Autor: 
Gmina Świdnica: Autobusy dowiozą mieszkańców na wybory prezydenckie Redakcja

Gmina Świdnica koło Zielonej Góry zapewnia mieszkańcom wsi, w których nie ma lokali wyborczych, dojazd autobusami na wybory. Całość obsłuży Zielonogórska Komunikacja Powiatowa.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się już w niedzielę, 12 lipca. Mieszkańcy gminy Świdnica będą głosować w 4 obwodach głosowania. Mieszkańcy Świdnicy, Piasków i Łochowa zagłosują w Szkole Podstawowej, natomiast pozostałe sołectwa w salach wiejskich w Słonem, Letnicy i Wilkanowie.

Samorząd, aby ułatwić możliwość wzięcia udziału w wyborach, podstawi autobusy Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej. Pojazdy za darmo będą podwozić do lokali wyborczych mieszkańców sołectw, w których nie ma siedzib komisji obwodowych. Poniżej publikujemy rozkład jazdy.

"Bitwa o wozy" dla OSP

Gmina Świdnica jest mocno zaangażowana w zdobycie jak najwyższej frekwencji w wyborach. Wszystko za sprawą rządowej akcji "Bitwa o wozy". Już na pierwszą turę wyborów samorząd wydrukował 4000 ulotek, które strażacy rozdawali mieszkańcom. Wynik działań był widoczny, kiedy to gmina z frekwencją 68,51% uplasowała się na 3 miejscu w Lubuskiem.

- Ja wiem, że w zamyśle miała być to akcja propagandowa pewnej opcji politycznej, ale ja tego tak nie traktuję. Jak jakaś gmina po sąsiedzku wygra mi ten wóz strażacki tylko dlatego, że myśmy nie przystąpili, to już mnie diabli brali na samą myśl o tym. Idźmy do wyborów pełnym frontem - mówił Krzysztof Stefański, wójt gminy Świdnica.

Przeczytaj też: Śmigłowiec LPR w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Osadzony potrzebował pomocy medycznej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.