Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jak wypadły lubuskie miasta?

12 lipiec 2020
(3 głosów)
Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jak wypadły lubuskie miasta? Redakcja/Archiwum

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała dane dotyczące frekwencji w drugiej turze wyborów prezydenckich. Drugie miejsce w Polsce zajmuje Zielona Góra!

Liczba osób uprawnionych do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich wynosi 29 147 064, według danych z godziny 12 karty do głosowania wydano 7 209 052 osobom uprawnionym do głosowania, co stanowi 24,73%. 

Frekwencja w województwach

Pierwsze miejsce w Polsce zajmuje województwo mazowieckie, gdzie frekwencja wyniosła 26,92%. Województwo lubuskie zajęło przedostatnie miejsce pod względem frekwencji z wynikiem 22,71%.

Frekwencja w największych miastach

Pierwsze miejsce zajmuje Warszawa z frekwencją 28,72%, drugie miejsce według danych na godzinę 12 zajmuje Zielona Góra z frekwencją 28,17%! Gorzów Wielkopolski z frekwencją 26,10% zajmuje trzecie miejsce od końca.

Najmniej wyborców w stosunku do liczby uprawnionych wzięło udział w głosowaniu w gminie Górzyca znajdującej się w powiecie słubickim. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.