Instalacja fotowoltaiczna a pożar. Strażacy z Zielonej Góry doskonalą umiejętności (ZDJĘCIA)

15 lipiec 2020
(6 głosów)
Autor: 
Fotowoltaika a pożar. Strażacy z Zielonej Góry doskonalą umiejętności Fot. KM PSP ZG

Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na inwestycje w panele słoneczne. Wraz z dynamicznym rozwojem fotowoltaiki swoją wiedzę i umiejętności muszą podnosić też strażacy. Ci z Zielonej Góry są już po pierwszym szkoleniu.

Służba strażaka w obecnych latach to nie tylko praca często w ekstremalnych warunkach. Wszyscy muszą bowiem posiadać wszechstronny zasób wiadomości z różnych dziecin. Wszystko po to, aby podążać z biegiem czasu i być gotowym na każde wezwanie.

Teraz coraz większą popularność zyskują instalacje fotowoltaiczne. Wraz z ich wykorzystaniem wiążą się jednak konkretne zagrożenia, szczególnie pożarowe. W przypadku rozległego pożaru taka instalacja może stanowić bowiem trudną przeszkodę w opanowaniu sytuacji.

To właśnie dlatego strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze wspólnie z oficerami z Komendy Miejskiej PSP szkolili się z zakresu działań ratowniczych w budynkach wykorzystujących instalacje fotowoltaiczne. Wydarzenie odbyło się wspólnie z pracownikami zewnętrznej firmy, która na co dzień montuje panele słoneczne.

Atutem szkolenia była możliwość przećwiczenia sytuacji na "żywym organizmie". W ruch poszła m.in. piana gaśnicza oraz kamery termowizyjne.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Jaskółka w tarapatach. Uratowali ją strażacy (FILM Z AKCJI)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.