Szpital w Zielonej Górze będzie miał nowy OIOM. "Nastąpi poprawa jakości leczenia"

22 lipiec 2020
(4 głosów)
Autor: 
Szpital w Zielonej Górze będzie miał nowy OIOM Redakcja

Już wkrótce na terenie szpitala w Zielonej Górze ruszy kolejna inwestycja. Tym razem wybudowany zostanie nowy oddział intensywnej terapii. Całość będzie warta blisko 27 milionów złotych.

Nowy budynek powstanie w miejscu łącznika zabytkowej części lecznicy z jej zachodnim skrzydłem. Inwestycja będzie spełniać najnowocześniejsze, europejskie standardy.

- Samorząd województwa mocno stawia na ochronę zdrowia i poprawę jakości leczenia Lubuszan. Szpital Uniwersytecki bardzo potrzebuje nowego OIOM-u, szczególnie że jest to także jedyne centrum urazowe w regionie - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Dzięki kompleksowości diagnostyki i leczenia pacjentów nastąpi poprawa jakości leczenia. Ponadto zwiększenie ilości łóżek w Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii zwiększy możliwości i warunki leczenia pacjentów w stanach zagrożenia życia.

Inwestycja pochłonie 26,6 milionów złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to 21,6 mln zł. Dodatkowo 4,5 mln zł pochodzi z budżetu państwa.

Przeczytaj też: Motoambulans będzie dyżurował w Zielonej Górze. Trwa nabór kandydatów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.