Lubuskie gminy odebrały promesy w ramach "Bitwy o wozy" (ZDJĘCIA)

27 lipiec 2020
(2 głosów)
Autor: 
Lubuskie gminy odebrały promesy w ramach "Bitwy o wozy" Fot. MSWiA

Wójtowie i burmistrzowie z 49 gmin w Polsce odebrali promesy na zakup nowych samochodów gaśniczych dla OSP w ramach drugiej edycji akcji "Bitwa o wozy". W województwie lubuskim pieniądze trafiły do gminy Świdnica i Kłodawa.

Przypomnijmy, że w akcji profrekwencyjnej wygrywały gminy z największą frekwencję na terenie dawnego województwa (w Lubuskiem zielonogórskie i gorzowskie). I tak środki na sfinansowanie zakupu średniego samochodu gaśniczego o wartości około 800 tys. złotych trafiły do gminy Świdnica w powiecie zielonogórskim (72,17%) i gminy Kłodawa (73,22%) z powiatu gorzowskiego.

W poniedziałek, 27 lipca, przedstawiciele samorządów odebrali promesy na zakup wozów strażackich. Wręczyli je wiceministrowie MSWiA Maciej Wąsik, Paweł Szefernaker i Błażej Poboży oraz nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, nowe samochody zasilą OSP Koźla (gmina Świdnica) i OSP Łośno (gmina Kłodawa).

Fot. MSWiA, UG Świdnica

Przeczytaj też: Ciężarówka ze złomem przewróciła się na Trasie Północnej w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.