Grupa poszukiwawczo-ratownicza OSP Jarogniewice z aplikacją SAR UAV!

28 lipiec 2020
(2 głosów)
Grupa poszukiwawczo-ratownicza OSP Jarogniewice z aplikacją SAR UAV! OSP Jarogniewice

Nowoczesna aplikacja wspomagająca poszukiwania osób zaginionych już niedługo trafi do ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarogniewicach. System znacząco usprawni i wspomoże poszukiwania prowadzone przez grupę.

We wtorek, 28 lipca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze podpisana została umowa na zakup licencji innowacyjnego systemu informatycznego SAR UAV. Aplikacja opiera się na automatycznej detekcji ludzi zaginionych w wyniku przetwarzania zdjęć lotniczych pozyskiwanych przez drony. - Innowacyjny system powstał w efekcie kilkuletniej pracy naukowców Zakładu Geoinformatyki i Kartografii, który funkcjonuje w ramach Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. - czytamy na stronie saruav.pl.

Aplikacja SAR UAV to nieoceniona aplikacja wspomagająca akcje poszukiwawcze. Strażacy z Jarogniewic będą korzystali z niej jako pierwsi w Polsce! - Jesteśmy dumni, że już za kilka dni będziemy mogli korzystać podczas realnych poszukiwań z tego programu, który w znacznym stopniu ułatwi i skróci czas przeszukiwania kolejnych obszarów. Aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze, działa offline, więc będziemy mogli z niej korzystać w niemal każdych warunkach. - dodają druhowie OSP Jarogniewice.

Źródło: saruav.pl, OSP Jarogniewice

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.