Jak wypadł egzamin maturalny w Lubuskiem?

11 sierpień 2020
(2 głosów)
Jak wypadł egzamin maturalny w Lubuskiem? Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Egzamin dojrzałości w dobie pandemii koronawirusa wypadł gorzej niż w ubiegłym roku. Maturę w województwie lubuskim zdało 72 procent uczniów. 

Dziś, tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących i techników poznali wyniki swoich matur. Do tegorocznych egzaminów w całej Polsce przystąpiło 259 272 uczniów. Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2020 roku obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Z racji na pandemię koronawirusa w tym roku nie przeprowadzono egzaminów ustnych. W kraju maturę zdało 74 procent uczniów.

W województwie lubuskim egzamin maturalny zdało 72 procent uczniów, zaś 19 procent ma prawo do poprawki, gdyż nie zaliczyło tylko jednego z trzech obowiązkowych egzaminów. Aż 9 procent osób, które w tym roku przystąpiły do matury oblało dwa lub więcej egzaminów. Na pełne wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości musimy poczekać do 30 września br. wtedy to Centrala Komisja Egzaminacyjna udostępni dane uwzględniające wyniki zdających w terminie dodatkowym (w lipcu) oraz w terminie poprawkowym (we wrześniu).

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.