W Słubicach odbędzie się pierwszy polsko-niemiecki marsz równości!

11 sierpień 2020
(4 głosów)
W Słubicach odbędzie się pierwszy polsko-niemiecki marsz równości! Redakcja/Archiwum

We wrześniu,  ulicami Słubic oraz Frankfurtu przejdzie marsz równości pod hasłem "Miłość bez granic".

W sobotę, 5 września o godzinie 14 odbędzie się pierwszy słubicko-frankfurcki marsz równości pod hasłem "Miłość bez granic". - Pierwszym celem wiecu jest zwrócenie uwagi na brak widoczności i infrastruktury osób nieheteronormatywnych w obu częściach dwumiasta. Drugim celem jest okazanie solidarności ze społecznością LGBTIQ* w Polsce, która doświadcza obecnie silnej dyskryminacji i wyparcia wskutek ustanowienia tak zwanych „stref wolnych od LGBT” w niektórych gminach oraz wskutek nagonek, prowadzonych m.in. przez partię rządzącą PiS w czasie niedawnej kampanii prezydenckiej. - piszą organizatorzy.

Podczas wydarzenia swoje historie, działania, postulaty i cele mają przedstawić osoby nieheteronormatywne, działacze i działaczki, organizacje ze Słubic i Frankfurtu, województwa lubuskiego i Brandenburgii, Polski i Niemiec.  Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 5 września 2020 roku o godzinie 14:00 na Placu Bohaterów w Słubicach. Trasa będzie prowadziła od Słubic przez most graniczny na Odrze i centrum Frankfurtu, a zakończy się na Holzmarkt, gdzie zaplanowano zakończenie wiecu o godzinie 16:30.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa sanitarnego z uwagi na pandemię COVID-19 obwiązuje zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie odstępu 2 metrów w Polsce, a 1,5 metra w Niemczech. Dopuszczalna liczba uczestników marszu w Słubicach to obecnie 150 osób.

Źródło: Instytut Równości

Czytaj także -  Zaginęła Marzena Szymczak ze Świebodzina. Policja prosi o pomoc!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.