Zielonogórski szpital zawiesza porody rodzinne. Powód? Koronawirus

13 sierpień 2020
(2 głosów)
Zielonogórski szpital zawiesza porody rodzinne. Powód? Koronawirus Pixabay.com

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze podjął decyzję o całkowitym zawieszeniu porodów rodzinnych w związku z sytuacją epidemiologiczną.

Zarząd szpitala w Zielonej Górze podjął decyzję o całkowitym zawieszeniu porodów rodzinnych do momentu uzyskania poprawy infrastruktury Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz utrzymania się bezpieczeństwa epidemiologicznego. Decyzja władz szpitala jest zbieżna ze stanowiskiem prof. dr hab. n. med. Jany Skrzypczak - Konsultant Wojewódzkiej w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Wobec zaistniałej sytuacji epidemiologicznej i konieczności bezwzględnego przestrzegania rekomendowanych zasad sanitarnych stwierdzam, że Pododdział Porodowy Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Zielonej Górze nie spełnia tych zasad. Porody rodzinne nie mogą być w okresie reżimu epidemiologicznego kontynuowane ze względu na brak indywidualnych sal porodowych wyposażonych w oddzielne węzły sanitarne. - czytamy we fragmencie stanowiska prof. dr hab. n. med. Jany Skrzypczak - Konsultant Wojewódzkiej w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Dyrekcja szpitala podkreśla, że decyzja jest tym bardziej konieczna z uwagi, że wśród tutejszego personelu medycznego został stwierdzony przypadek zakażenia  koronawirusem SARS-CoV-2, co całkowicie powoduje niemożność kontynuacji porodów rodzinnych, jak również wymusza wprowadzenie dodatkowych, wzmożonych środków zapobiegawczych rozprzestrzeniania się patogenu w placówce i poza nią.

Źródło: szpital.zgora.pl

Czytaj także - Wypadek w Zielonej Górze. Cofał śmieciarką i potrącił 83-latkę

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.