GIF wycofuje z obrotu znany syrop dla dzieci. Powodem wada jakościowa

11 wrzesień 2019
(4 głosów)
GIF wycofuje z obrotu znany syrop dla dzieci. Powodem wada jakościowa Adobe Stock

10 września br. Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu z obrotu produktu leczniczego Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym.

W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, GIF podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju wymienionej serii produktu leczniczego. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja o uzyskaniu wyniku poza specyfikacją przez wytwórcę dla ww. serii produktu leczniczego lbufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym w zakresie parametru zawartość ibuprofenu. W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, o której mowa powyżej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju wymienionej w sentencji decyzji serii produktu leczniczego - więcej informacji TUTAJ.

Wycofany produkt leczniczy to:

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym (lbuprofenum), 200 mg/5 ml, zawiesina doustna

numer serii: 031118, termin ważności: 11.2020

podmiot odpowiedzialny: Medana Pharma S.A. z siedzibą w Sieradzu (poprzednio: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.)

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.