Zbliża się VI Novita Półmaraton Zielonogórski (ZDJĘCIA)

31 sierpień 2017
(0 głosów)
Autor: 

W niedzielę 10 września po raz szósty odbędzie się Półmaraton Zielonogórski. Z roku na rok ta sportowa impreza cieszy się coraz większym powodzeniem. Obecnie zgłosiło się już ponad 800 biegaczy.

Jak podkreślają organizatorzy biegu Stowarzyszenie Biegam – Pomagam jest to jeden z najważniejszych i najliczniejszych biegów w naszym regionie. Półmaraton nieprzypadkowo odbywa się podczas Winobrania, gdyż Zielona Góra jako miasta o tradycjach winiarskich jest przyjazna biegaczom.

To sportowe wydarzenie ma na celu popularyzację biegania jako przyjemnej, najprostszej, zdrowej i przyjaznej środowisku formy spędzania wolnego czasu.

Trasa licząca 2 okrążenia z powodu remontu zielonogórskich dróg jest inna niż rok temu. Powrócono do trasy sprzed dwóch lat. Start umiejscowiony będzie w okolicach Medycznego Studium Zawodowego, ul. Wazów 44 natomiast meta na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wyspiańskiego. Start godzina 11.00.

W ramach VI Novita Półmaratonu Zielonogórskiego prowadzona jest odrębna klasyfikacja w ramach II Mistrzostw Polski Adwokatów w Półmaratonie. W biegu, ku uciesze organizatorów uczestniczą także bardzo licznie żołnierze. W tym roku na starcie stanie ich 600, czyli około 200 osób więcej niż rok temu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.