Miażdżące zwycięstwo Stelmetu BC Zielona Góra ! (ZDJĘCIA)

06 październik 2017
Autor:
Sebastian Cielecki

To była wisienka na torcie jeśli chodzi o podsumowanie całego meczu. Stelmet BC Zielona Góra pokonał bardzo wysoko PGE Turów Zgorzelec 102:64. Swój „mecz życia” rozegrał Vladimir Dragicević rzucając 33 punkty.

Pierwsze dwie kwarty nie zapowiadały na tak piękną grę naszego zespołu. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 23:16 – początkowo to goście momentami wychodzili na minimalne prowadzenie. Druga skończyła się remisem 23:23. Wydawałoby się, że Stelmet będzie miał problemy z odwiecznym rywalem. Jednak druga kwarta była tą ostatnią, w której goście byli tak blisko Zielonogórzan. W trzeciej kwarcie popularny „Drago” kontynuował swój wielki życiowy mecz – można powiedzieć, że królował pod koszem. Drużyna ze Zgorzelca zupełnie się pogubiła. W jednym momencie zabrakło wszystkiego – gry w ataku, podań, a tym bardziej gry w obronie. Żaden z zawodników nie mógł znaleźć recepty na świetnie dysponowany Stelmet. Mistrzowie już do końca kontrolowali przebieg gry.

- To był bardzo ważny mecz dla nas, szczególnie, że kiepsko zagraliśmy z Sopotem. W najbliższych tygodniach mamy bardzo trudny terminarz, dlatego tak ważne było zwycięstwo. Mamy 10 zawodników bardzo dobrych, bardzo duży potencjał w ataku – powiedział Vladimir Dragicević.

KWARTY: 23:16, 23:23, 22:12, 34:13.
STELMET BC: Dragicević 33, Zamojski 13, Mokros 12, Matczak 8, Koszarek 7 oraz Florence 14, Moore 8, Kelati 8, Hrycaniuk 4, Der 2.
PGE TURÓW: Balmazović 15, Han 10, Waldow 10, Ayres 7, Bochno 5, Petrukonis 4, Mack 3, Borowski 6, Patoka 3, Jarecki 1.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.