Grad medali tenisistów zielonogórskiego „START-u” podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku

11 grudzień 2017
(0 głosów)
Autor:  Sebastian Cielecki
Pixabay

W dniach 01-03 grudnia 2017r. w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Reprezentacja ZSR START Zielona Góra wygrała klasyfikację medalową, zdobywając 11 medali (pięć złotych, jeden srebrny, pięć brązowych).

Swoją klasę potwierdzili reprezentanci Polski, w szczególności medaliści tegorocznych Mistrzostw Świata i Europy: Igor Misztal, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka.

Igor Misztal w grze pojedynczej, w klasie 10 wygrał wszystkie pojedynki zdobywając złoty medal. Drugi złoty krążek nie przegrywając żadnego pojedynku dołożył w grze podwójnej mężczyzn grając z Piotrem Grudniem.

Paraolimpijczycy Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki w grze pojedynczej po wygraniu wszystkich swoich pojedynków spotkali się w finale, w którym złoty medal zdobył Piotr pokonując 3:1 Marcina (srebrny medal). Kolejny złoty krążek zdobył Marcin Skrzynecki w grze mieszanej z Karoliną Pęk (KS Bronowianka Kraków), a w grze podwójnej grając z Pawłem Konstantynem (IKS AWF Warszawa) wywalczył brązowy medal.

Występ podopiecznych trenera Jacka Kaczmarka okazał się również dużym sukcesem.

Kolejne medale przywiezione z Gdańska to krążki zdobyte przez medalistę Mistrzostw Świata Tomasza Jakimczuka (zawodnik grający na wózku inwalidzkim). W grze pojedynczej w klasie 1-2 wygrał on wszystkie pojedynki 3:0 i finale pokonał medalistę Igrzysk Paraolimpijskich Rafała Czupera ze „Startu” Białystok również 3:0, zdobywając swój pierwszy złoty medal w Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej. W grze podwójnej mężczyzn z zawodnikiemJanuszem Chamotem (IKS Jezioro Tarnobrzeg) wywalczył brązowy medal.

Dorota Mituta w grze pojedynczej kobiet w klasie 10, jak również w grze podwójnej kobiet (grając z Katarzyną Marszał – IKS AWF Warszawa) zdobyła dwa brązowe medale.

W grze indywidualnej mężczyzn Jan Chełmicki (grupa 7) nie wyszedł z grupy eliminacyjnej i zajął ostatecznie miejsce 13.

Dużym sukcesem może pochwalić się Tomasz Mika (grupa 6), którego trenerem jest Adam Jurasz, w turnieju indywidualnym zdobył brązowy medal.

Cieszy bardzo udany start naszych tenisistów. Zakończyli rok, który okazał się dla Nich bardzo „obfity” w medale, w szczególności te najważniejsze: Mistrzostwa Świata i Europy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.