Falubaz trenuje. W górach, na plaży i w siłowniach

10 styczeń 2019
(1 głos)
Falubaz trenuje. W górach, na plaży i w siłowniach Falubaz.com Oficjalna strona Zielonogórskiego Klubu Żużlowego

Zaśnieżone stoki w Białce Tatrzańskiej, słoneczne plaże na Fuerteventurze, sale gimnastyczne i siłownia - w takich miejscach żużlowcy Falubazu Zielona Góra przygotowują się do zbliżającego się dużymi krokami sezonu żużlowego 2019.

Największa grupa naszych zawodników przebywa aktualnie w Białce Tatrzańskiej, gdzie odbywa się ich obóz z akrobatami UKS As Zielona Góra. Trzy razy dziennie trenują tam m.in. Patryk Dudek, Mateusz Tonder czy Damian Pawliczak. Towarzyszą im pozostali nasi juniorzy oraz trener Adam Skórnicki. Zielonogórscy żużlowcy i akrobaci trafili na idealne warunki atmosferyczne i nie mogą narzekać na brak śniegu.

Na obóz z reprezentacją Danii wyjechał w niedzielę Michael Jepsen Jensen, a niebawem dołączyć do niego ma Nicki Pedersen. Podobnie jak w zeszłym roku zgrupowanie to odbywa się na Fuerteventurze. Podopieczni Hansa Nielsena mają w planie codziennie zajęcia w terenie oraz salach gimnastycznych. Duńczycy mają już także zaplanowane zgrupowanie żużlowe. Odbędzie się ono na początku marca w Gorican.

Piotr Protasiewicz kontynuuje przygotowania pod okiem Andrzeja Bartocha. Jest to już czwarty rok współpracy PePe z zielonogórską szkołą Jedi Boxing.

Aktywnie czas spędza także Martin Vaculik, który trenuje w Bratysławie pod okiem Marosa Molnara, słowackiego trenera personalnego.

Mocno do sezonu szykuje się Martin Smolinski, który w miniony weekend wziął udział w turnieju w żużlu na lodzie. Martin na co dzień trenuje indywidualnie, a kilka dni temu wziął udział w Fitnesscampie w niemieckim Abensbergu.

Indywidualnie do sezonu przygotowuje się także Norbert Krakowiak, który systematycznie uczęszcza na treningi odbywające się w Gnieźnie.

Cała drużyna Falubazu spotka się razem 10 lutego na zimowym grupowaniu w Szklarskiej Porębie. Nasi zawodnicy przez tydzień będą biegać i zjeżdżać na nartach, a także ćwiczyć w terenie oraz w sali gimnastycznej. Podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach, Falubaz podczas obozu zakwaterowany będzie w resorcie Norweska Dolina.

Źródło: Falubaz.com Oficjalna strona Zielonogórskiego Klubu Żużlowego

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Najwyższa porażka od lat! Na własnym torze...

  Najwyższa porażka od lat! Na własnym torze...

  Czegoś takiego nie spodziewał się nikt. Ostatnia tak wielka porażka na własnym torze miała miejsce w 1990 roku. Wtedy Zielona Góra została pokonana przez Toruń wynikiem 31:59. Historia - choć nie dotyczy Torunia, jak widać po latach lubi się powtarzać. Lwy rozjechały Myszkę i pokazały, jak prawidłowo jeździ się na żużlu!

 • #HejHejFalubaz | Piotr Protasiewicz

  #HejHejFalubaz | Piotr Protasiewicz

  Piotr Protasiewicz z Falubazem. Dla kapitana Stelmetu Falubazu Zielona Góra będzie to osiemnasty sezon w żółto-biało-zielonych barwach.

 • Zmiana na stanowisku prezesa ZKŻ SSA

  Zmiana na stanowisku prezesa ZKŻ SSA

  Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że wczoraj, 23 września, Adam Goliński, dotychczasowy prezes klubu, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji.

 • Falubaz Live - mobilna aplikacja w twoim telefonie

  Falubaz Live - mobilna aplikacja w twoim telefonie

  Na ten moment czekało wielu kibiców zielonogórskiego żużla. Od soboty w Waszych telefonach zainstalować możecie oficjalną klubową aplikację Falubaz Live. Dzięki niej nie ominie Was żadne ważne wydarzenie związane z zielonogórskim klubem.

 • Elektrociepłownia Zielona Góra sponsorem tytularnym młodzieżowej drużyny żużlowej Falubazu

  Elektrociepłownia Zielona Góra sponsorem tytularnym młodzieżowej drużyny żużlowej Falubazu

  Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A., należąca do PGE Energia Ciepła S.A-, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, oraz Zielonogórski Klubu Żużlowy SSA podpisały umowę sponsoringową. Dzięki wsparciu zielonogórskiej elektrociepłowni niezawodowy, młodzieżowy żużel będzie mógł się dalej rozwijać i osiągać sukcesy.

 • 15 lat temu zmarł Rafał Kurmański

  15 lat temu zmarł Rafał Kurmański

  Jestem chłopakiem z Zielonej Góry i mam nadzieję, że tak pozostanie, tu się urodziłem, tu stawiałem pierwsze kroki, dojrzewałem, mam przyjaciół i chciałbym zostać tu na zawsze… jak pan Huszcza” – tak Rafał Kurmański mówił o swoim przywiązaniu do rodzinnego miasta, o żużlowcu, który był dla niego wzorem. Sam jednak nie zdążył mu dorównać. Dziś mija 15 rocznica śmierci „Kurmanka”.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.