15 lat temu zmarł Rafał Kurmański

30 maj 2019
15 lat temu zmarł Rafał Kurmański Fot. Falubaz.com

Jestem chłopakiem z Zielonej Góry i mam nadzieję, że tak pozostanie, tu się urodziłem, tu stawiałem pierwsze kroki, dojrzewałem, mam przyjaciół i chciałbym zostać tu na zawsze… jak pan Huszcza” – tak Rafał Kurmański mówił o swoim przywiązaniu do rodzinnego miasta, o żużlowcu, który był dla niego wzorem. Sam jednak nie zdążył mu dorównać. Dziś mija 15 rocznica śmierci „Kurmanka”.

„Kurmanek” był wielką nadzieją zielonogórskiego żużla. W polskiej lidze debiutował w 1999. W 2001 zdobył złoty, a w 2002 brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, jest również zdobywcą wicemistrzostwa Europy juniorów w 2001 oraz brązowych medali MDMP w latach 2000 i 2003. W 2003 wystąpił z dziką kartą na Grand Prix Europy w Chorzowie.

Źródło: zuzel.falubaz.com

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.