Arek Sasim pokazał moc w Strzyżewie. Zawody Koła nr 1 Świebodzin Puchar Jesieni

11 październik 2019
(3 głosów)
Autor:  Robert Jędrzejczak
Arek Sasim pokazał moc w Strzyżewie. Zawody Koła nr 1 Świebodzin Puchar Jesieni PZW Świebodzin

Przedostatnie zawody o tytuł najlepszego wędkarza koła w sezonie 2019 miały jednego głównego aktora, reszta to postacie drugoplanowe oraz statyści. Tak w skrócie można by spuentować niedzielne zmagania.

6 października Arek Sasim dosłownie zmiażdżył konkurencję osiągając kosmiczny wynik 9840g przy dużym chłodzie, aczkolwiek słonecznej aurze. Potrafił dostosować się do panujących warunków, wyeliminować z łowiska wszędobylską ukleję  łowiąc naprawdę grube ryby.

Przechytrzył ponad półkilogramowego lina, wyselekcjonował spośród wygłodniałej drobnicy duże leszcze oraz tłuste krąpie, podczas gdy większość zawodników łowiła drobne płotki i niepunktowane ukleje. Osiągnął najlepszy wynik i obronił tym samym Puchar Jesieni sprzed roku.

Obra w Strzyżewie to łowisko bardzo zróżnicowane, z częstymi wahaniami poziomu wody. W niedzielę woda była mętna, leniwie płynąca oraz z wyższym stanem niż tydzień wcześniej podczas Świebodzińskiej Ligi Spławikowej, gdzie Arek był drugi.

Pozostała grupa zawodników osiągnęła rezultaty zbliżone do siebie z niedużymi odstępami wagowymi. Niespodzianką było zajęcie drugiego miejsca naszego rodzynka w stawce 28 facetów, zawsze uśmiechniętej pani Stasi Chomiak, która osiągnęła wynik 4140g. Podium zamknął Romek Seifert z wagą 3660g. Wśród juniorów również wygrał przedstawiciel rodziny Sasimów, Mikołaj z rezultatem 2020g, wyprzedzając Krzysia Sikorskiego (1850g) oraz Kubę Hładki (1140g).

W klasyfikacji rocznej po 9 imprezach prowadzi niezagrożony już Arek Ciechanowicz (203 pkt) przed Arkiem Sasimem (172 pkt) oraz Krystianem Ćwierzem (161 pkt). Pozostałe wyniki na załączonych zdjęciach.

Kolejne zawody 20 października na Wapnach w Jordanowie.

Źródło: PZW Świebodzin

 • Charytatywne zawody wędkarskie dla dziewczynki chorej na zespół Canawana

  Charytatywne zawody wędkarskie dla dziewczynki chorej na zespół Canawana

  Koło Polskiego Związku Wędkarskiego numer 1 Świebodzin oraz Stowarzyszenie Arsfamilia zapraszają wszystkich chętnych na otwarte zawody wędkarskie pod hasłem "Wędkarze dla Jagody". 

 • Tragedia nad rzeką. Utonął 48-letni wędkarz

  Tragedia nad rzeką. Utonął 48-letni wędkarz

  Do tragicznego zdarzenia doszło nad rzeką Wartą kilkanaście kilometrów od Gorzowa. 48-letni mężczyzna pojechał na ryby, ale już nie wrócił do domu. Zwłoki mężczyzny zostały znalezione w rzece w okolicach miejscowości Kłopotowo w gminie Witnica.

 • Wędkarskie Mikołajki (ZDJĘCIA)

  Wędkarskie Mikołajki (ZDJĘCIA)

  W niedzielę 4 grudnia po raz czwarty koło PZW nr 2 " Lin" z Sulęcina było organizatorem imprezy mikołajkowej dla dzieci zrzeszonych i niezrzeszonych w kole.

 • Śmierć wędkarza

  Śmierć wędkarza

  Tragicznie zakończyło się wędkowanie dla mężczyzny, który w środę 6 stycznia 2016 r. wybrał się nad jezioro sławskie. Wędkarz wszedł na lód w okolicy jednego z ośrodków wypoczynkowych w Lubiatowie, po czym lód się pod nim załamał. Na miejsce wypadku zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej jeden ze Sławy i dwa ze Wschowy, policja i pogotowie. Strażacy wyłowili wędkarza, służby ratownicze rozpoczęły reanimacje niestety ze skutkiem negatywnym – powiedział Marek Gruszkowski – dowódca zmiany, starszy aspirant z PSP we Wschowie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.