Dwa medale strzelca zielonogórskiego START-u podczas Mistrzostw Świata

30 październik 2019
Autor:  Sebastian Cielecki
Dwa medale strzelca zielonogórskiego START-u podczas Mistrzostw Świata w Australii Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze

W australijskim Sydney odbyły się w dniach 8-20 października Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Reprezentacja Polski, w składzie której znajduje się zawodnik „Start-u” Zielona Góra Szymon Sowiński, podopieczny trenera Marka Maruchy, zdobyła dwa medale w klasyfikacji drużynowej.

W konkurencji P5 10m – pistolet standard 40strz. wynikiem 1029 pkt. srebrny medal zdobył zespół w składzie; Szymon Sowiński „Start” Zielona Góra, Kacper Pierzyński „Start” Gorzów Wlkp. ,Sławomir Okoniewski „Start” Szczecin, a w konkurencji P1 10m – pistolet pneumatyczny 60 strz. zespół w składzie: Szymon Sowiński „Start” Zielona Góra, Kacper Pierzyński „Start” Gorzów Wlkp., Filip Rodzik „Skorpion” Polkowice, zespół zdobył brązowy medal.

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej z reprezentacji wypadł Szymon Sowiński, który w konkurencji P5 10m – pistolet standard 40strz. zajął czwarte miejsce uzyskując 353 pkt. Natomiast w konkurencji P3 – pistolet sportowy 30+30 strz. z piątym wynikiem wszedł do finału, gdzie ostatecznie zajął siódme miejsce wynikiem (571pkt. eliminacje, 10pkt. finał).

Należy wspomnieć, iż Szymon Sowiński zdobył już kwalifikację paraolimpijską w zeszłym roku podczas Pucharu Świata we francuskim Cheatoreux i zapewnił sobie miejsce w reprezentacji na Igrzyska Paraolimpijskie – Tokyo 2020. Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów już w roku paraolimpijskim, a docelowo medalu Igrzysk Paraolimpijskich – Tokyo 2020.

Źródło: Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.