Wicemistrz Europy w Karate Kyokushin

30 listopad 2016
Autor:

Zielonogórski policjant, mł. asp. Mariusz Cielepa został wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin. Odniósł też ogromny sukces jako trener. Jego podopieczny został Mistrzem Europy w kategorii 70 kg junior.

W dniach 25-26 listopada w Narodowym Ośrodku Olimpijskim Papendal w Holandii odbyły się trzydzieste Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Wzięło w nich udział ponad 400 zawodników z 26 krajów, m.in. z Japonii, USA, Iranu, Izraela, Turcji oraz Australii.

Polskę reprezentował policjant Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, mł. asp. Mariusz Cielepa. Reprezentował godnie, czego dowodem było zdobycie II miejsca i tytułu Wicemistrza Europy Karate Kyokushin w kategorii + 35 lat open w konkurencji kumite (walki z pełnym kontaktem). Mariusz wygrał kolejno cztery walki – dwie z reprezentantami Iranu oraz z reprezentantem Japonii i Polski - z obecnym wicemistrzem Polski + 35 lat. W finale uległ jedynie czterokrotnemu Mistrzowi Europy, reprezentantowi Francji .Trzeba zaznaczyć, że kategoria, w której startował Mariusz Cielepa miała jedynie ograniczenie wiekowe + 35 lat. Walka finałowa odbyła się pomiędzy ważącym 88 kg Mariuszem (najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii), a Francuzem Quinol Charley ważącym 136 kg. To nie jedyny sukces Mariusza na tych mistrzostwach. Jego wychowanek Kamil Mrozowski trenujący pod jego okiem od 10 lat, został Mistrzem Europy w kategorii - 70 kg junior.

Mariusz Cielepa sztukami walki interesuje się od ponad 25 lat. Najpierw było to Karate Kyokushin, później Kick – Boxing – w obu sztukach walki może pochwalić się czarnym pasem. Poza tym od 11 lat trenuje dzieci w wieku 4-16 lat. Prowadzi treningi w PSP nr 7 dla dzieci, a w Zielonogórskim Klubie Sportowym Karate zajęcia dla dorosłych z K1 (kick boxing) i MMA. Jest instruktorem Kick boxingu, Karate Kyokushin i MMA. Obecnie pod opieką ma około 50 dzieci i kto wie, być może wśród nich znajduje się kolejny, przyszły mistrz.