Efekt czarnego motyla. Bieg Charytatywny Black Butterflies (DUŻO ZDJĘĆ)

24 czerwiec 2017
(1 głos)

W sobotę, 24 czerwca podczas 35-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze odbył się Bieg Charytatywny Black Butterflies 2017.

Bieg odbywał się na dystansie 5 i 10km, ci którzy nie biegają mogli uczestniczyć w marszu Nordic Walking. Jednym z głównych celów spotkania jest edukacja onkologiczna oraz promocja fundacji Black Butterflies niosącej nadzieję i pomoc osobom chorym nowotworowo i przewlekle w przechodzeniu przez chorobę do zdrowia i spełniania marzeń.

- Na rynku zielonogórskim jesteśmy od półtora roku - mówi Oskar Minge, prezes stowarzyszenia Black Butterflies - wybudowaliśmy Dom Życie na Starym Rynku 13. Teraz postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie z MOSiRem zorganizowaliśmy bieg, a wszystkie pieniążki z zapisów trafią do naszych podopiecznych na cele statutowe fundacji Black Butterflies.

W biegu udział wzięło ponad 200 osób. Poza biegiem można było jeszcze skorzystać z wielu urodzinowych, sportowych imprez MOSiRu. 

- W naszym Domu organizowane są spotkania, warsztaty psychologiczne oraz arteterapia, czyli warsztaty terapii przez sztukę - dodaje Oskar Minge. - Udzielamy również naszym podopiecznym porad prawnych, mogą skorzystać z gabinetu kosmetycznego, mamy tego dużo i dajemy pełen zestaw możliwości realizowania siebie dla naszych podopiecznych. Generalnie zajmujemy się osobami chorymi onkologicznie, ale rozszerzamy działalność o stwardnienie rozsiane i rdzeniowy zanik mięśni.

O tym jak wesprzeć Fundację Black Butterflies Ewy Minge dowiecie się ze strony.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Biegiem po nagrody w mieście Bachusa!

  Biegiem po nagrody w mieście Bachusa!

  Już 8 września w Zielonej Górze odbędzie się Winobraniowy Bieg trzyosobowych drużyn reprezentujących firmy, instytucje i stowarzyszenia. 

 • Majówka z MOSiRem

  Majówka z MOSiRem

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze informuje o godz. otwarcia swoich obiektów podczas „majówki”:

 • Wilczy trop

  Wilczy trop

  W niedzielę 4 marca żołnierze Wielkopolskiej Brygady w każdym z trzech garnizonów wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 • Ja dla siebie

  Ja dla siebie

  Już 5 grudnia o godzinie 15.00 odbędzie się ostatni warsztat psychologiczny pt: "Ja dla siebie". Warsztat poprowadzi psychoonkolog mgr Anna Dolińska.

 • CZAS NA SPORT

  CZAS NA SPORT

  W sobotę 24 czerwca odbędzie się impreza z okazji 35-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. Festyn Czas na Sport to jedno z największych wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w mieście i regionie. Głównymi elementami festynu będą bieg przełajowy, turniej koszykówki ulicznej Streetball. Czekają także rozmaite atrakcje dla dzieci i dorosłych.

 • Bieg Charytatywny Black Butterflies 2017. Weź udział - wesprzyj akcję

  Bieg Charytatywny Black Butterflies 2017. Weź udział - wesprzyj akcję

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze informuje, iż ruszyły zapisy na charytatywne biegi, które odbędą się podczas dorocznego festynu „Czas na Sport”.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.