Mistrzowski policjant

27 kwiecień 2016
(0 głosów)
Autor: 
KWP Gorzów

Posterunkowy Dawid Olkiewicz był najlepszy podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Gorzowski policjant wygrał w kategorii wagowej +125 kg. Był jednym z najmłodszych uczestników zawodów.

W gorzowskiej komendzie miejskiej służbę pełni post. Dawid Olkiewicz. To funkcjonariusz patrolówki, który do policji trafił w 2014 roku. Po służbie 21-latek idzie wprost na siłownię. Od 12 roku życia ćwiczy z ciężarami – jak mówi: „dla własnej satysfakcji”. Na jego zainteresowania wpływ miał tata. Ostatnie dni pokazały, że charakter i wytrwałość idą w parze ze sportowymi sukcesami. Dawid został najlepszym w kraju policjantem w wyciskaniu sztangi leżąc. Podczas zawodów w Dzierżoniowie osiągnął 210 kg. Do rekordu życiowego trochę zabrakło. Wystarczyło jednak, aby tego dnia pokonać rywali, zgarnąć puchar i złoty medal. W kategorii +125 kg nie miał sobie równych. Wśród juniorów zajął drugie miejsce. A na zawody jechał bez specjalnego przygotowania. Chciał się jedynie sprawdzić. Teraz planuje swoją sportową przyszłość. Już jesienią wybiera się na Puchar Polski w podnoszeniu ciężarów.

Dawid ma nadzieję na kolejne, dobre wyniki sportowe. Na co dzień trenuje trójbój siłowy. Ma imponujące jak na 21-letniego amatora rekordy życiowe: 225 kg w wyciskaniu, 285 kg w przysiadzie i 310 kg w martwym ciągu. Skutecznie łączy treningi ze służbą w policji. Przełożeni gratulowali wyniku. Komendant miejski postanowił wyróżnić swojego policjanta za osiągnięcia sportowe.

źródło KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.