RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Wataha Zielona Góra w Ekstraklasie Futbolu Amerykańskiego

09 listopad 2017
(0 głosów)
Studio W66

Zielonogórska Wataha wystąpi w Ekstraklasie Futbolu Amerykańskiego!

Tak właśnie swoją ligową przygodę rozpoczną futboliści amerykańcy spod znaku Wilka. EFA są elitarnymi rozgrywkami zrzeszającymi 20 najlepszych i najbardziej rozwiniętych klubów w Polsce.

Działania zielonogórskich futbolistów, dawniej znanych jako Dragons, od kilku lat przykuwa uwagę futbolowego świata w Polsce, nie może zatem dziwić zaproszenie do grona najlepszy przedstawicieli futbolu amerykańskiego w Polsce.

"Bardzo cieszy nas fakt, że widać nas na ogólnopolskiej arenie i że jesteśmy postrzegani przez kluby z najwyższej półki, jako bardzo poważny partner. Od lat pracujemy na naszą pozycję i spodziewaliśmy się tego, że niebawem polska czołówka zawita również do Zielonej Góry. Same rozgrywki EFA są czymś zupełnie nowym, jest to liga stworzona w kontrpropozycji do tego, co znane było dotychczas jako PLFA. Długo rozmawialiśmy na temat przyszłości naszej drużyny i tego, w jakich rozgrywkach wystąpimy, jednogłośnie jednak zdecydowaliśmy się na dołączenie do EFA i walkę z najmocniejszymi klubami w Polsce. Zawsze stawialiśmy sobie ambitne cele i walkę z najlepszymi" - tak całą sprawę komentuję prezes zielonogórskiego klubu, Tomasz Dzida.

Co przystąpienie do EFA oznacza dla Zielonogórzan w praktyce? Sezon trwający od końca marca do połowy lipca, więcej meczów w rundzie zasadniczej, rywale z najwyższej futbolowej półki oraz rozgrywki juniorskie po zakończeniu zmagań pierwszego zespołu.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.