Mamy to ! Top 16 Ligi Mistrzów

08 luty 2018
(1 głos)
Autor:  Sebastian Cielecki

Historyczny wyczyn Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Pomimo przegranej na wyjeździe, Stelmet wyszedł z grupy awansując. Dzięki korzystnemu rezultatowi z innego spotkania, Stelmet zagra w top 16.

To był jeden ze słabszych meczy naszych koszykarzy, a z pewnością najsłabszy mecz pod wodzą Andreja Urlepa. Pierwsze minuty wskazywały, że będzie to bardzo zacięty mecz z delikatną przewagą zielonogórskich zawodników - w pierwszej kwarcie delikatne minimalne prowadzenie.

Druga kwarta była tą kluczową, która zadecydowała, że Stelmet Enea BC przegrał w Czechach. Gospodarze na początku drugiej kwarty mocno odskoczyli naszym zawodnikom i utrzymywali regularnie tą kilkunasto punktową przewagę. Błąd gonił błąd. Piłki nie wpadały - nawet te do "pustego kosza".

Wszyscy liczyli, że druga połowa będzie tą kluczową. Wszyscy mieli nadzieję, że zawodnicy wyjdą zmotywowani, zdopingowani przez trenera. Początek drugiej połowy i pierwsze punkty Stelmetu. Niestety to był jedyny skuteczny atak. Dalej już graliśmy za wolno, nie potrafiliśmy dogonić grą gospodarzy. Wyglądało to źle.

W czwartej kwarcie seria błędów, strat. Na szczęście końcówka meczu była bardzo radosna dla kibiców z Zielonej Góry. Telekom Baskets wygrał z Sidigasem - dzięki temu utrzymaliśmy premiowaną pozycję do TOP 16.

CEZ Basketball Nymburk - Stelmet Enea BC Zielona Góra 84:70 (20:21 ; 27:14 ; 16:17 ; 21:18)

Tabela Końcowa :

1. Besiktas

2. CEZ Nymburk

3. Nanterre

4. Stelmet Enea BC

5. Sidigas

6. Oostende

7. Telekom Baskets

8. Aris

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.