Niespodzianka była blisko. Falubaz przegrał we Wrocławiu

21 maj 2018
(1 głos)
Autor:  Tomasz Noskowicz
Tomasz Noskowicz

Szkoda tego meczu – mówili po spotkaniu we Wrocławiu kibice Falubazu. Mieli rację. Zielonogórzanie byli blisko sprawienia olbrzymiej niespodzianki. Przegrali jednak ze Spartą 42:48.

Sparta była zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania, a tymczasem Falubaz „straszył” od samego początku. Zielonogórzanie nie dali się zaskoczyć warunkami na torze i trzymali się bardzo dzielnie. Po 6. wyścigu, gdy para Jensen-Protasiewicz wygrała 4:2, nasz zespól objął nawet prowadzenie 19:17. Sparta odrobiła straty, a dzięki wygranej w 10. wyścigu objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

- Pouciekało nam trochę punktów. Szkoda, bo byliśmy naprawdę blisko, by wywieźć stąd choćby jeden punkt – mówił na pomeczowej konferencji prasowej menedżer Falubazu Adam Skórnicki. „Skóra” miał jednak za dużo dziur w składzie. Mógł liczyć na Partyka Dudka i Mikkela Jepsena Jensena. Pierwszy zdobył 13, a drugi 10 punktów w sześciu startach. Pozostali jeździli w kratkę. Znów zawiódł Piotr Protasiewicz, słabiej zaprezentował się Grzegorz Zengota. - Możemy być jednak zadowoleni, bo powalczyliśmy. Przegraliśmy, ale nie jesteśmy robotami, nie zawsze wszystko wychodzi – mówił Patryk Dudek, do którego nikt nie może mieć pretensji.

W Sparcie brylował Maciej Janowski, na którego sposobu nie znalazł żaden z żużlowców Falubazu. Świetny był także Tai Woffinden. Ta dwójka „ciągnęła” wynik wrocławianom. Swoje dołożyli Drabik, Fricke i skuteczny w drugiej części zawodów Milik. To niestety wystarczyło.

Falubaz zaprezentował się bardzo ambitnie, ale przegrał czwarty mecz w tym sezonie pozostając z dwiema wygranymi na koncie. W niedzielę lubuskie derby i mecz ze Stalą Gorzów w Zielonej Górze. Jeśli zielonogórzanie myślą o awansie do czołowej czwórki, nie mają prawa przegrać.

Punkty:

Falubaz Zielona Góra Grzegorz Zengota - 5+1 (d,2,2,1*,-), Jacob Thorssell - 3 (2,1,0,0), Michael Jepsen Jensen - 10+2 (1*,3,1*,3,0,2), Piotr Protasiewicz - 5 (2,1,2,0,-), Patryk Dudek - 13+1 (3,3,1,2,3,1*), Sebastian Niedźwiedź - 3 (1,0,2), Alex Zgardziński - 3 (3,0,0)

Betard Sparta Wrocław - Tai Woffinden - 11 (3,2,3,3,0), Damian Dróżdż - 2+1 (1,1*,0,-,-), Maciej Janowski - 14+1 (3,3,2*,3,3), Vaclav Milik - 6 (0,w,3,1,2), Max Fricke - 6 (2,2,1,1), Patryk Wojdyło - 0 (0,0,0), Maksym Drabik - 9+2 (2,1*,3,2,1*)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.