RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Powalczyli tylko do połowy meczu. Falubaz bezradny w Gorzowie

12 czerwiec 2018
(1 głos)
Redakcja

Do połowy zawodów żużlowcy Falubazu dzielnie trzymali się lokalnego rywala z Gorzowa. W drugiej części Stal odpaliła i zielonogórzanie nie mieli nic do powiedzenia. W lubuskich derach górą Gorzów!

Stal zwyciężyła 49:35. Mecz przerwano po 14. wyścigu, gdy nad Gorzowem nastąpiło oberwanie chmury. Pierwsza część zawodów była jednak wyrównana. Po 7 wyścigach gospodarze prowadzili tylko 23:19. Zanotowano aż sześć remisów. - Na początku nie było z nami źle. Później popełniliśmy trochę błędów. Po drugim równaniu rywale nam odskoczyli. Nie byliśmy w stanie nic zrobić i byliśmy tylko ładnym krajobrazem do tego pojedynku – mówił na konferencji prasowej menedżer Falubazu Adam Skórnicki. Rzeczywiście, druga część zawodów to już wyraźna dominacja Stali. W 8 i 9 wyścigu gorzowianie wygrali podwójnie i osiągnęli 12-punktową zaliczkę. Tej przewagi "Stalowcy" już wypuścili. - To jest problem, że drużyna nie jest do końca zbilansowana. Nie mamy liderów, dlatego ciężko się wygrywa. Do pewnego momentu się trzymamy, a później rywale odjeżdżają – dodaje Skórnicki.

W Falubazie nie zawiódł Patryk Dudek. - Pomyliłem się tylko za pierwszym razem z przełożeniem. Później było już ok – mówił aktualny wicemistrz świata. Z dobrej strony zaprezentowali się Mikkel Jepsen Jensen i Grzegorz Zengota. - Cieszy mnie moja postawa, ale co z tego skoro drużyna przegrała – mówił smutny po spotkaniu „Zengi”

Nie wypalił manewr z ustawieniem Kacpra Gomólskiego pod numerem 1. „Ginger” zdobył zaledwie jeden punkt. No i Piotr Protasiewicz. 43-letni żuzlowiec przeżywa powazży kryzys formy i właściwie nie wiadomo, co może się dalej wydarzyć. - Musimy być skoncentrowani i walczyć dalej – dodaje Skórnicki. Przed Falubazem arcytrudny mecz z wicemistrzem Polski – Spartą Wrocław. Falubaz musi wygrać. Inaczej widmo degradacji stanie się coraz bardziej realne.

Falubaz Zielona Góra Kacper Gomólski - 1+1 (1*,0,0,-), Grzegorz Zengota - 10 (2,3,1,2,2), Michael Jepsen Jensen -10+2 (3,2,1,1*,2,1*), Piotr Protasiewicz - 1+1 (0,1*,0,-), Patryk Dudek -11+1(2,3,3,1*,2), Mateusz Tonder - 0 (0,0,-) Alex Zgardziński - 2+1 (1,1*,0,0),

Stal Gorzów : Krzysztof Kasprzak - 11 (3,2,3,3), Grzegorz Walasek - 3+2 (0,1*,2*,0), Szymon Woźniak - 10+2 (1*,1*,2,3,3), Linus Sundstroem - 5+1 (2,2,1*,0,0), Bartosz Zmarzlik - 12 (3,3,3,3), Hubert Czerniawski - 3+1 (2*,0,1), Rafał Karczmarz - 5+1 (3,0,2*)

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.