VII Mistrzostwa Służby Więziennej w Kolarstwie Górskim

27 wrzesień 2018
(1 głos)
VII Mistrzostwa Służby Więziennej w Kolarstwie Górskim ppor. Piotr Hamera

W dniach 21-22 września 2018 roku pod Honorowym Patronatem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa odbyły się VII Mistrzostwa Funkcjonariuszy Służby Więziennej i Innych Służb Mundurowych w Kolarstwie Górskim, których organizatorami byli Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Poznaniu przy współudziale Zarządu Głównego NSZZFiPW w Warszawie oraz Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu

Mistrzostwa Służby Więziennej w MTB powoli stają się już tradycją

W tym roku funkcjonariusze Służby Więziennej już po raz siódmy walczyli o tytuł Mistrza Służby Więziennej w Kolarskie Górskim. Rywalizacja odbywała się na zamkniętej trasie MTB w miejscowości Czerwieńsk koło Zielonej Góry. Mężczyźni mieli do pokonania 6 pętli po 6,5 km każda. Kobiety natomiast rywalizowały na dystansie o połowę krótszym. Suma przewyższeń jednego okrążenia wynosiła ok. 130 metrów, a interwałowy charakter trasy zapowiadał dobrą zabawę – tym bardziej, iż w tym roku do wspólnej rywalizacji funkcjonariuszy Służby Więziennej zaproszeni zostali również funkcjonariusze innych służb mundurowych. Dzięki temu w dniu zawodów na starcie stawiło się 59 zawodników i 2 zawodniczki. Po zaciętej rywalizacji najlepszym zawodnikiem dnia okazał się Filip Pendrak – funkcjonariusz Policji, który pokonał całą trasę w czasie 1 godzina 44 minuty i 8 sekund. Dwie minuty za zwycięzcą na metę przyjechał Kamil Głąb reprezentujący 5. Lubuski Pułk Artylerii w Sulechowie. Natomiast za plecami Panów toczyła się zażarta walka o 3 miejsce w kategorii open, no i oczywiście o tytuł Mistrza Służby Więziennej w MTB. Walkę tą wygrał Rafał Janicki z Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, który z czasem 1 godzina 49 minut i 27 sekund o przysłowiowy włos wyprzedził Roberta Pilcha z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim i Tomasza Rok z Zakładu Karnego w Zarębie. W rywalizacji Pań Joanna Jarząb nie dała żadnych szans swojej rywalce Agacie Tresenberg, przyjeżdżając na metę o ponad 10 minut szybciej. Obie Panie na co dzień pełnią służbę w Policji. Puchary i medale najlepszym zawodnikom wręczali: w imieniu Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu ppłk Daniel Janowski Dyrektor Zakładu Karnego w Krzywańcu, mjr Mariusz Swędrak Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Krzywańcu oraz Dariusz Mieczyński Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Poznaniu.

Mistrzostwa jak co roku… a jednak inne

W tym roku mistrzostwa naszej służby w Kolarstwie Górskim po raz pierwszy zorganizowane zostały przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu oraz Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Poznaniu. Zmianie uległa więc lokalizacja zawodów oraz ich formuła, bowiem również po raz pierwszy obok funkcjonariuszy Służby Więziennej ścigać mogli się funkcjonariusze innych służb mundurowych, co znacznie uatrakcyjniło rywalizację. Wybór lokalizacji zawodów także nie był dziełem przypadku, ponieważ zielonogórskie lasy skrywają wiele przepięknych tras rowerowych o sporych przewyższeniach terenu. Kolejną nowością była loteria fantowa, w której każdy zawodnik mógł wylosować jedną z ponad 30 cennych nagród rzeczowych ufundowanych przez organizatorów oraz firmę „Amica Wronki” i firmę „PZU”. Warto dodać, iż wśród rozlosowanych nagród była m.in. zmywarka do naczyń, odkurzacze, blendery, vouczery do sklepów z art. elektronicznymi itp.

Po co funkcjonariusze SW jeżdżą na rowerach?

Aktualnie panuje moda na zdrowy tryb życia. Coraz bardziej powszechną formą aktywności staje się bieganie i ćwiczenie na siłowniach. O swoją sprawność fizyczną dbają niemal wszyscy – bez względu na wiek, płeć, stan konta czy wykonywany zawód. Dla większości ludzi jest to przyjemność i pasja, jednak dla funkcjonariuszy Służby Więziennej jest to także obowiązek.

Każdy bowiem funkcjonariusz SW obowiązany jest utrzymywać sprawność fizyczną zapewniającą wykonywanie przez niego zadań służbowych. Funkcjonariusze naszej formacji muszą dobrze strzelać, znać techniki interwencji, umiejętnie stosować prawo, a także być sprawni fizycznie. Służba Więzienna jest tak sprawna, jak sprawni są ludzie w niej służący. To od ich formy zależy często skuteczność interwencji. Dlatego Mistrzostwa Służby Więziennej w Kolarstwie Górskim to doskonały przykład imprezy sportowej, do której wielu zawodników trenuje sumiennie przez cały rok, aby w dniu zawodów sprawdzić na trudnej trasie samego siebie oraz porywalizować w duchu fair play z kolegami ze służby. Często również tego typu zawody są okazją do „rewanżu” za wynik z ubiegłych lat. Motywacja do osiągnięcia dobrego wyniku jest więc duża.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach prezentuje się następująco:

 

Kategoria Inne Służby Mundurowe:

Filip Pendrak – Policja

Kamil Głąb – Wojsko Polskie

Tomasz Kołogryw – Policja

 

Kategoria Służba Więziennej – Open

Rafał Janicki – Aresztu Śledczy w Bydgoszczy

Robert Pilch – Areszt Śledczy w Piotrowie Trybunalskim

Tomasz Rok – Zakład Karny w Zarębie

 

Kategoria Służba Więzienna – M1

Damian Zdun – Areszt Śledczy Ostrów Wielkopolski

Michał Kołodziej – Zakład Karny w Krzywańcu

 

Kategoria Służba Więzienna – M2

Rafał Janicki – Aresztu Śledczy w Bydgoszczy

Tomasz Rok – Zakład Karny w Zarębie

Paweł Kozłowski – Zakład Karny we Wronkach

 

Kategoria Służba Więzienna – M3

Robert Pilch – Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim

Piotr Marszałek – Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju

Radosław Kołpaczek – Areszt Śledczy w Zielonej Górze

 

Kategoria Służba Więzienna – M4

Piotr Glita – Areszt Śledczy Tarnowskie Góry

Janusz Czemarmazowicz – Zakład Karny w Kłodzku

 

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie: super-sport.com.pl

 

tekst: ppor. Piotr Hamera, mjr Jan Kurowski

zdjęcia: ppor. Piotr Hamera

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Utrudnienia w Lubuskiem. Drogami województwa przejadą kolarze

  Utrudnienia w Lubuskiem. Drogami województwa przejadą kolarze

  W sobotę, 15 czerwca, z okazji Dni Województwa Lubuskiego zostanie zorganizowany wyścig kolarski na trasie z Gorzowa Wielkopolskiego do Zaboru. W tym czasie na kilku odcinkach dróg mogą powstać utrudnienia, z którymi podróżnym pomogą uporać się policjanci. W związku z tym wydarzeniem kierowcy powinni zachować ostrożność, zwracać uwagę na sygnały wydawane przez funkcjonariuszy oraz wykazać się cierpliwością.

 • Policyjny sukces na kolarskiej trasie - II miejsce lubuskiego dzielnicowego

  Policyjny sukces na kolarskiej trasie - II miejsce lubuskiego dzielnicowego

  St. sierż. Filip Pendrak z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu rozpoczął kolejny sezon kolarski. 31 marca w Krzywiniu pokonał na rowerze dystans 62 km w 2 godziny i 51 minut, co dało mu II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dwukrotny mistrz Polski z 2018 roku do sezonu przygotowywał się praktycznie przez całą zimę.

 • Sukces lubuskiego policjanta w kolarskim Grand Prix - 1. miejsce na rozpoczęcie sezonu

  Sukces lubuskiego policjanta w kolarskim Grand Prix - 1. miejsce na rozpoczęcie sezonu

  Sierż. szt. Tomasz Kołogryw sukcesem rozpoczął swój piąty sezon kolarski. W sobotę, 6 kwietnia wystartował w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, pokonał ponad 220 osób i jako pierwszy zameldował się na mecie.

 • Wspólne ćwiczenia służb (ZDJĘCIA I FILM)

  Wspólne ćwiczenia służb (ZDJĘCIA I FILM)

  W czwartek 11 maja na strzelnicy w Bieżycach koło Gubina odbyły się ćwiczenia oraz wspólne szkolenie funkcjonariuszy poszczególnych służby mundurowych m.in. z Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej podległej Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.