RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Dobre pierwsze testy rugbistów Watahy

06 luty 2019
(2 głosów)
Dobre pierwsze testy rugbistów Watahy Wataha Rugby Club Zielona Góra

W minioną niedzielę rugbiści zielonogórskiej Watahy rozegrali pierwsze test mecze przed zbliżającym się sezonem. Na nowo otworzonym obiekcie „Plek centrum sportu” w Poznaniu Dziki zmierzyły się z pierwszoligową Spartą Jarocin i drugoligowym Chaosem Poznań. Mecze rozgrywane systemem 2x20min każdy z każdym, bez kopów na bramkę.

Najpierw grali ze sobą Spartanie i Chaos. Mecz jednostronny na korzyść Jarocina, ale zawodnicy Watahy uważnie śledzili poczynania obu ekip i wyciągali na bieżąco wnioski jak mają zagrać za chwilę.

Pierwszym rywalem Zielonogórzan był Poznań. Wataha szybko otworzyła worek z przyłożeniami, by po chwili wypracować sobie przewagę punktową pozwalającą na skupieniu się na założeniach taktycznych oraz wprowadzeniu zmian. Twarda gra w obronie i widowiskowa w ataku, pozwoliły zdobyć Dzikom 10 przyłożeń, nie wpuszczając ani razu przeciwników na swoje pole punktowe, dając końcowy rezultat 50:0 dla Watahy.

Po niespełna 10 minutach przerwy naprzeciwko Watahy pojawiła się Sparta. Obie drużyny od początku spotkania podeszły do niego jak do walki o ligowe punkty i ani na chwilę, żadna ze stron nie odpuściła. Wataha Ponownie mocno w obronie, chociaż wkradło się kilka błędów. W ataku także widowiskowo, jednak tu też brakowało kropki nad „i”. Ostatecznie Spartanie wygrali 15:10.

Test mecze miały na celu przede wszystkim sprawdzenie ile zostało zapamiętane z założeń taktycznych poprzedniego sezonu, nad czym trzeba się skupić w drugiej fazie przygotowań do ligi. Pozwoliły również na uzewnętrznienie sportowych emocji, kumulujących się w zawodnikach przez ostatnie 3 miesiące.

Dla Watahy punkty zdobywali: Przemysław Kindra (3 przyłożenia), Krzysztof Polak (2 przyłożenia), Paweł Wieprzkowicz (2 przyłożenia), Paweł Prokopowicz (1 przyłożenie), Filip Wielgosz (1 przyłożenie) , Mateusz Lentowczyk (1 przyłożenie), Dominik Jędrzejak (1przyłożenie), Filip Fleury (1 przyłożenie).

Źródło: Dariusz Miodek Wataha Rugby Club Zielona Góra

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Wataha podejmuje lidera w 3. kolejce I Ligi Rugby

  Wataha podejmuje lidera w 3. kolejce I Ligi Rugby

  Czas na 3. kolejkę I Ligi Rugby, w której Wataha Rugby Club podejmie na swoim boisku Arkę Rumię. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę 27.04 o godzinie 16:00 na boisku UZ przy ul. Wyspiańskiego 58.

 • Rekrutacja JUNIORÓW / Wataha Zielona Góra

  Rekrutacja JUNIORÓW / Wataha Zielona Góra

  Klub Futbolu Amerykańskiego Wataha Zielona Góra zaprasza wszystkich młodych adeptów, chcących dołączyć do naszej drużyny. Wspólnie, ramię w ramię będziemy stanowić o sile najdynamiczniej rozwijającej się dyscypliny sportu w naszym mieście!

 • Wataha rozpoczyna sezon

  Wataha rozpoczyna sezon

  Rugbyści Watahy RC Zielona Góra już w najbliższą sobotę rozpoczną kolejny sezon w I Lidze Rugby. Przeciwnikiem zielonogórskich Dzików będzie AZS AWF Warszawa.

 • Ostatni sprawdzian rugbystów Watahy przed ligą

  Ostatni sprawdzian rugbystów Watahy przed ligą

  Rugbyści Watahy RC Zielona Góra w najbliższą sobotę rozegrają ostatni test mecz przed rozpoczynającym się w pierwszy weekend kwietnia sezonem I ligi. Przeciwnikiem Dzików będą Miedziowi Lubin a mecz zostanie rozgrywany na boisku w Zawadzie przy ul. Kożuchowskiej o godzinie 16:00.

 • Rekrutacja juniorów do KFA Wataha

  Rekrutacja juniorów do KFA Wataha

  Klub Futbolu Amerykańskiego Wataha Zielona Góra zaprasza wszystkich młodych adeptów, chcących dołączyć do naszej drużyny. Wspólnie, ramię w ramię będziemy stanowić o sile najbardziej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu w naszym mieście!

 • Nowy trener Watahy

  Nowy trener Watahy

  19 października, podczas treningu klubu Wataha Zielona Góra poznaliśmy nowego trenera zespołu. To Michael Ray Sholars.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.