RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Wataha rozpoczyna sezon

04 kwiecień 2019
(1 głos)
Wataha rozpoczyna sezon Wataha Rugby Club Zielona Góra

Rugbyści Watahy RC Zielona Góra już w najbliższą sobotę rozpoczną kolejny sezon w I Lidze Rugby. Przeciwnikiem zielonogórskich Dzików będzie AZS AWF Warszawa.

Mecz odbędzie się jak zawsze na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego 58 o godzinie 16:00.

Po dobrym poprzednim sezonie, w którym Wataha zajęła 3. miejsce oraz po intensywnie przepracowanej zimie nadszedł czas zmagań ligowych. Z powodu reorganizacji rozgrywek sezon 2019 będzie krótki i nie będzie miejsca na potknięcia, myśląc o wysokiej pozycji na koniec rozgrywek. Sezon zakończy się w czerwcu, a do tego czasu 6 drużyn rozegra tylko jedna rundę bez rewanżu. Poza zielonogórską Watahą w 1. lidze wystąpią: Sparta Jarocin, Arka Rumia, AZS AWF Warszawa, Legia Warszawa i Alfa Bydgoszcz.

Pierwszy rywal Dzików, AZS AWF Warszawa, to Klub posiadający najwięcej, bo aż 14 tytułów Mistrza Polski i 3 krotnie sięgał po Puchar Polski. Jednak kilka lat temu po bardzo słabym sezonie zespół opuścił najwyższą klasę rozgrywkowa i dziś podobnie jak Wataha występuje na jej zapleczu. Obecnie Stołeczna drużyna złożona jest w połowie z doświadczonych zawodników pamiętających jeszcze ostatnie triumfy, a w połowie z nowych, młodych zawodników dobrze przygotowanych do gry szczególnie pod względem taktycznym i technicznym. Wataha i AZS miały przyjemność mierzyć się w poprzednim sezonie 2 razy. Każda z drużyn triumfowała na swoim terenie. Wszystko to zapowiada bardzo mocne i dobre widowisko, gdzie żadna ze stron nie zamierza ustąpić nawet na metr. Dodatkowo dla kibiców na trybunie przewidziany jest słodki oraz ciepły poczęstunek i napoje.

Zapraszamy więc serdecznie całymi rodzinami na inaugurację sezonu 2019 I Ligi Rugby.

Wataha RC Zielona Góra vs AZS AWF Warszawa, stadion UZ ul. Wyspiańskiego 58, sobota 6.04.2019 godzina 16:00.

Źródło: Dariusz Miodek Wataha Rugby Club Zielona Góra

Wataha AZS

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Juniorzy wchodzą do gry!

  Juniorzy wchodzą do gry!

  Już w najbliższą sobotę na stadionie przy ul. Botanicznej 66 w Zielonej Górze odbędzie się kolejny mecz Juniorskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Juniorzy Wataha Zielona Góra podejmą Miners Wałbrzych.

 • Nabór do Tańczących z Wilkami!

  Nabór do Tańczących z Wilkami!

  Po bardzo udanym sezonie Cheerleaders Wataha postanowiły poszerzyć swój skład o nowe Tancerki!!

 • Wataha podejmuje lidera w 3. kolejce I Ligi Rugby

  Wataha podejmuje lidera w 3. kolejce I Ligi Rugby

  Czas na 3. kolejkę I Ligi Rugby, w której Wataha Rugby Club podejmie na swoim boisku Arkę Rumię. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę 27.04 o godzinie 16:00 na boisku UZ przy ul. Wyspiańskiego 58.

 • Rekrutacja JUNIORÓW / Wataha Zielona Góra

  Rekrutacja JUNIORÓW / Wataha Zielona Góra

  Klub Futbolu Amerykańskiego Wataha Zielona Góra zaprasza wszystkich młodych adeptów, chcących dołączyć do naszej drużyny. Wspólnie, ramię w ramię będziemy stanowić o sile najdynamiczniej rozwijającej się dyscypliny sportu w naszym mieście!

 • Rekrutacja juniorów do KFA Wataha

  Rekrutacja juniorów do KFA Wataha

  Klub Futbolu Amerykańskiego Wataha Zielona Góra zaprasza wszystkich młodych adeptów, chcących dołączyć do naszej drużyny. Wspólnie, ramię w ramię będziemy stanowić o sile najbardziej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu w naszym mieście!

 • Dobre pierwsze testy rugbistów Watahy

  Dobre pierwsze testy rugbistów Watahy

  W minioną niedzielę rugbiści zielonogórskiej Watahy rozegrali pierwsze test mecze przed zbliżającym się sezonem. Na nowo otworzonym obiekcie „Plek centrum sportu” w Poznaniu Dziki zmierzyły się z pierwszoligową Spartą Jarocin i drugoligowym Chaosem Poznań. Mecze rozgrywane systemem 2x20min każdy z każdym, bez kopów na bramkę.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.