Historyczny sukces reprezentacji sekcji pływackiej studentów z niepełnosprawnościami Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

13 maj 2019
(2 głosów)
Historyczny sukces reprezentacji sekcji pływackiej studentów z niepełnosprawnościami Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego foto: Dawid Piechowiak

W miniona sobotę, 11 maja 2019 r., reprezentacja sekcji pływackiej studentów z niepełnosprawnościami Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego wzięła udział w IV Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w pływaniu, które odbyły się w Poznaniu. W zawodach wzięło udział 70 zawodników z 16 uczelni wyższych z całej Polski.

Reprezentacja KU AZS UZ stawiła się w składzie: Klaudia Nowak, Wiktoria Komorowska, Magdalena Ratajczak, Marlena Pogorzelczyk, Piotr Pełechaty, Denys Marchenko, Krzysztof Joks, Adam Piasecki oraz trener Marta Dalecka. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach, w klasach startowych wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności oraz w sztafecie.

Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego osiągnęła historyczny sukces zdobywając aż 16 medali Mistrzostw Polski osób z niepełnosprawnościami (w tym: 7 złotych, 3 srebrne, 5 brązowych). Bardzo udane starty indywidualne zwieńczyła sztafeta UZ zdobywając 3 miejsce tuż za AGH Kraków i Uniwersytet Ekonomiczny Katowice.

W klasyfikacji generalnej po raz pierwszy KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobywa 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski IMP AZS w pływaniu.

Poszczególne wyniki:

Klaudia Nowak 50m dowolnym (brąz), 50m grzbietowy (brąz)

Wiktoria Komorowska 50m dowolnym (złoto), 50m klasycznym (złoto)

Magdalena Ratajczak 50m dowolnym (srebro), 50m grzbietowym (złoto)

Marlena Pogorzelczyk 50m dowolnym (brąz), 50m grzbietowy (srebro)

Piotr Pełechaty 50m dowolnym (brąz), 50m grzbietowy (złoto)

Denys Marchenko 50m dowolnym (złoto), 50m grzbietowy (złoto)

Krzysztof Joks 50m motylkowym (srebro), 100m dowolnym (złoto)

Adam Piasecki 25m dowolnym (brąz)

Sztafeta 4x 50m dowolnym (W. Komorowska, P. Pełechaty, D. Marchenko, K. Joks) (brąz)

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, foto: Dawid Piechowiak

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.