Medalowe strzały zielonogórskiego strzelca podczas Pucharu Świata Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym

02 sierpień 2019
(1 głos)
Medalowe strzały zielonogórskiego strzelca podczas Pucharu Świata Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym Start Zielona Góra

W dniach 22-31 lipca 2019r w chorwackim Osijek odbył się World Shooting Para Sport World Cup Osijek 2019, w którym uczestniczyła 7-osobowa reprezentacja Polski w tym zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra – Szymon Sowiński wraz z trenerem Markiem Maruchą.

Szymon Sowiński zaprezentował doskonałą formę podczas tak prestiżowych zawodów sportowych zdobywając 3 medale indywidualne ( złoto i dwa razy brąz ).

W konkurencji P5 – pistolet standard, która jest dyscypliną nieparaolimpijską Szymon Sowiński zdobył złoty medal z wynikiem 361 punktów. W konkurencjach paraolimpijskich zawodnik zdobył: w P1- pistolecie pneumatycznym brązowy medal – z wynikiem (561 pkt., finał 212,2 pkt.), w konkurencji P3 – pistolet sportowy - brązowy medal z wynikiem (557 pkt. finał 20 pkt.). W konkurencji P4 – pistolet dowolny nasz zawodnik uplasował się poza finałem zdobywając 524 pkt.

Uzyskane przez Szymona Sowińskiego wyniki przyczyniły się do zdobycia przez reprezentację Polski 3 medali drużynowo w poszczególnych konkurencjach.:

  • P5 - pistolet standard - srebrny medal drużynowo z wynikiem 1007 pkt. w składzie Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Kacper Pierzyński (START Gorzów Wlkp), Filip Rodzik (Skorpion Polkowice).
  • P1 - pistolet pneumatyczny - brązowy medal drużynowo z wynikiem 1658 pkt. w składzie Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Filip Rodzik (Skorpion Polkowice), Kacper Pierzyński (START Gorzów Wlkp)
  • P4 - pistolet dowolny - brązowy medal drużynowo w składzie: Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Kacper Pierzyński (START Gorzów Wlkp), Sławomir Okoniewski ( START Szczecin).

Starty naszego zawodnika pokazują jego dobrą formę oraz są gwarantem sukcesów podczas zbliżających się Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbędą się w październiku w Sydney w Australii. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

start

Zdjęcia i informacja: Start Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.