Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie

04 październik 2019
(2 głosów)
Autor:  Sebastian Cielecki
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie ZKS Gwardia ZG

Na strzelnicach Zawiszy Bydgoszcz odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie. W zawodach udział wzięło ponad 250 zawodników z 35 klubów, w tym 20 zawodników z Zielonej Góry.

Gwardziści przystąpili do zawodów mocno zmobilizowani i walczyli ambitnie o medale i miejsca tuż za podium. Wyniki tej rywalizacji okazały się fantastyczne, gdyż w klasyfikacji Klubów Zielonogórzanie wygrali rywalizację w młodzieżowcach, zdobywając 149 punktów i o 1 punkt wyprzedzając Kaliber Białystok. W kategorii juniorów Gwardia również okazała się najlepsza, uzyskała aż 245 punktów i znokautowała pozostałe Kluby, gdyż drugi Kaliber Białystok uzbierał 163 punkty. Jeszcze nigdy w historii strzelcy Gwardii nie osiągnęli takiego dorobku punktowego. Do tego trzeba dodać, że we wcześniej rozegranych Mistrzostwach młodzików i juniorów młodszych strzelcy Gwardii dominowali, co zaowocowało łącznym, rekordowym wynikiem 580 punktów i pierwszym miejscem w Polsce we współzawodnictwie w sporcie dzieci i młodzieży. Ogólnie strzelcy z Zielonej Góry aż 19 razy stawali na podium. Osiem krążków wystrzelali karabiniarze, a 11 medali zdobyli zawodnicy broni krótkiej. Najlepszą zawodniczką w gronie młodzieżowców okazała się Natalia Kochańska, która zdobyła złoty medal w karabinie dowolnym 3x40, a do tego dorobku dorzuciła dwa srebrne medale (kpn60 i kdw60l). Dwa medale w młodzieżówce (srebrny i brązowy) wystrzelał żołnierz V Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa Patryk Sakowski. Srebro zdobył w pistolecie szybkostrzelnym, a brąz w pistolecie dowolnym. W pistolecie szybkostrzelnym młodzieżowców, w finale mocno na Patryka Sakowskiego napierał jego brat Dawid, który ostatecznie zdobył brązowy medal. W rywalizacji młodzieżowców na trzecim miejscu podium w pistolecie pneumatycznym uplasował się Maciej Korcz, spychając na czwarte miejsce Patryka Sakowskiego.

W grupie juniorów doskonale spisało się wielu zawodników, którzy walczyli w finałach o najwyższe cele. Wielką reklamę dla Gwardii i Zielonej Góry zrobili pistoleciarze, startujący w finale pistoletu pneumatycznego, którzy w całości zajęli podium. Złoto wystrzelał Jakub Rosa, który do finału wszedł z najniższym, ósmym rezultatem, srebro Marek Ujazdowski, a brąz Gracjan Kopka. To jedyna konkurencja Mistrzostw, gdzie wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy z jednego Klubu. Świetnie strzelała Maja Jarosińska, która zdobyła złoty medal w pistolecie pneumatycznym, a wspólnie z Jakubem Rosą wystrzelali srebro w pistolecie pneumatycznym MIX. Złoto i srebro w pistolecie dowolnym i pistolecie sportowym zdobył Jakub Rabczuk. Aż trzy medale, wszystkie brązowe wystrzelał w konkurencjach karabinowych Rafał Ratajczak. Samodzielnie stawał na trzecie miejsce podium w karabinie dowolnym 3x40 i karabinie pneumatycznym, a wspólnie z Karoliną Pawlak wystrzelali brąz w karabinie pneumatycznym MIX. Dodatkowo, karabiniarki w składzie Karolina Pawlak , Anita Polewska oraz Barbara Modrzyk zdobyły dwa drużynowe medale w konkurencji karabinu pneumatycznego oraz karabinu dowolnego 3x40.

Zawodnicy Gwardii byli doskonale przygotowani do tych zawodów, co jest zasługą Mieczysława Kubiaka, Jerzego Wolnika i Jerzego Zarzyckiego w strzelaniach pistoletowych, oraz Damiana Komolki, Ewy Matuszkiewicz i Bartosza Lemańskiego w strzelaniach karabinowych. Na tych zawodach pistoleciarze i karabiniarze zdobywali medale i punkty we wszystkich konkurencjach, co zaowocowało zwycięstwami w klasyfikacji klubowej i województw.

Źródło: ZKS Gwardia ZG

Zdjęcia: ZKS Gwardia ZG

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.