6 medali lubuskich tenisistów w China Open 2019 (ZDJĘCIA)

04 listopad 2019
(2 głosów)
6 medali lubuskich tenisistów w China Open 2019 Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra

W dniach 25-28 października w chińskim Hangzhou odbył się turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych - China Open 2019. To bardzo ważny, wysoko punktowany turniej dla zawodników, którzy zdobywają kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

Miłą niespodziankę sprawili nam nasi zawodnicy, Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, wszyscy wrócili z medalami.

Zawodnicy zdobyli ogółem aż 6 medali (1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe), co stanowi połowę medali zdobytych przez reprezentację Polski!

Wspaniale zaprezentowali się podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, w szczególności IGOR MISZTAL. Zawodnik w klasie 10-tej nie dał szans zawodnikom zdobywając złoty medal w turnieju indywidualnym oraz srebrny w turnieju drużynowym wraz z Anglikiem Joshua Stacey. Igor swoją grą indywidualną, przerwał hegemonię chińczyków, którzy stanowią silną reprezentację. Niestety w grze drużynowej musieli uznać wyższość zespołowi Chin, po wyrównanej grze przegrali 1:2.

Nie zawiedli nasi utytułowani zawodnicy w klasie 8-mej, indywidualnie MARCIN SKRZYNECKI zdobył srebrny medal, natomiast PIOTR GRUDZIEŃ brązowy. Miejsca na podium w tej klasie podzielili z chińczykami. W turnieju drużynowym, w którym wystąpili, jak zawsze wspólnie, zdobyli medal brązowy, gdzie nie dali rady również chińczykom, którzy dominowali w prawie wszystkich klasach startowych podczas całego turnieju.

Bardzo dobrze wypadł w klasie 1-2 (zawodnicy na wózkach) TOMASZ JAKIMCZUK, którego trenerem jest Jacek Kaczmarek. Tomek wspólnie z Rafałem Czuperem („Start” Białystok) od paru lat stanowią czołowy zespół na świecie w tej klasie startowej. Udowodnili to zdobywając srebrny medal, ulegając tylko w finale drużynie z Rosji 1:2. Natomiast w turnieju indywidualnym Tomek zajął wysokie miejsce 5-8.

Te dobre wyniki naszych zawodników świadczą o tym, że będą plasować się coraz wyżej w rankingu światowym, co przybliża Ich do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy mocno kciuki za udział następnych turniejach. Będziemy mieli okazję podziwiać grę naszych zawodników, jak również całej czołówki krajowej podczas turnieju II Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, który odbędzie się w Zielonej Górze - Drzonkowie (sala WOSIR) w dniach 16-17 listopada br.

Danuta Tarnawska

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.