Zielonogórzanka, Wiktoria Krycka mistrzynią świata w karate kata

05 listopad 2019
(4 głosów)
Zielonogórzanka, Wiktoria Krycka mistrzynią świata w karate Archiwum prywatne Wiktorii Kryckiej

Zawodnicy Klubu Karate Nidan Zielona Góra, Wiktoria Krycka i Konrad Kałaszników wzięli udział w mistrzostwach świata w karate organizacji FUDOKAN. Wiktoria wywalczyła złoty medal w kategorii kata.

Kata karate tradycyjnego składają się z serii skoordynowanych i harmonijnych ruchów, które wykonywane są z zachowaniem ustalonej kolejności i określonego rytmu. Każde kata przedstawia wyimaginowaną walkę z kilkoma przeciwnikami jednocześnie.Przy ocenie kata sędziowie brali pod uwagę poprawność techniczną ruchów kata, ich kolejność, kontynuację technik, tempo charakterystyczne dla każdego kata i interpretację zastosowania poszczególnych technik kata.

W zawodach, które rozegrano w Stuttgarcie w Niemczech w dniach 1-3 listopada udział wzięło 74 zawodników z Polski, w tym dwójka z Zielonej Góry. Łącznie do rywalizacji przystąpiło ponad 2400 zawodników z 50 krajów. 12-letnia Wiktoria pokonała rywalki z Armenii, Rumuni, Bośni i Hercegowiny, Serbii i Szwajcarii. Startowała z niższym stopniem w karate od swoich rywalek. Wszystkie pojedynki wygrała w stosunku 5:0.

Wiktoria zwycięstwo dedykowała babci, która namówiła ją na wstąpienie do Klubu Nidan. Kolejne mistrzostwa odbęda się w czeskim Brnie w karate-dō już w przyszłym tygodniu.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.