Odkryj Lubuskie z aplikacją Footsteps

30 październik 2018
(1 głos)
Odkryj Lubuskie z aplikacją Footsteps Redakcja

Lubuskie to m.in. pałace i zamki, jeziora, obiekty militarne, winnice lub potrawy regionalne. Teraz te wszystkie atrakcje znajdziecie w jednej aplikacji mobilnej Footsteps, dzięki której odkrycie naszego regionu będzie jeszcze bardziej przyjemne.

Nieważne, czy jesteś turystą, historykiem, głową rodziny, smakoszem czy hipsterem. Na lubuskich szlakach w aplikacji Footsteps każdy znajdzie coś dla siebie.

Wraz z zespołem Footsteps przygotowaliśmy pięć lubuskich szlaków turystycznych, które możecie obejrzeć w telefonie lub na komputerze (oczywiście najwygodniejsza jest aplikacja mobilna na telefon, ale o tym za chwilę…). Na każdym szlaku znajdziecie 14 lub 15 obiektów. Każde jest dokładnie opisane, zaznaczone na mapie i zilustrowane zdjęciem.

Aplikacja jest oparta na personalizacji. Jak to działa? Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości, np. turysta, smakosz, hipster, historyk, głowa rodziny lub miłośnik sztuki. Na tej podstawie dostaje trasę dopasowaną do preferencji. Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa województwa lubuskiego z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcie.

Oto nasze szlaki:

Szlak Produktów Tradycyjnych (15 punktów na trasie dla smakoszy) 

Przygoda na Wodzie - kraina 500 jezior (14 punktów, dla rodziny i sportowców)

Szlak Militariów i Fortyfikacji (14 punktów, dla historyków)

Lubuski Szlak Pałaców i Dworów (14 punktów, dla turystów i historyków)

Lubuska Kraina Wina (15 punktów, dla turystów, hipsterów i smakoszy)

Aplikację można pobrać tutaj:

Aplikacja prowadzi użytkownika po interaktywnej mapie dodatkowo instruując go, jaką trasę powinien obrać. Działa to podobnie do systemu GPS w samochodzie. W każdej chwili można skorzystać z funkcji „Przerwy Na”. Podczas zwiedzania, jednym kliknięciem, można wybrać sobie rodzaj przerwy, np. kawa, lunch, toaleta, WIFI, a aplikacja doprowadzi nas do odpowiedniego miejsca.

Po zainstalowaniu aplikacji, turysta będzie miał dostęp również m.in. do szlaków z Gorzowa Wlkp., Międzyrzecza, Zielonej Góry, Żagania, Żar czy z Iłowej oraz do wydarzeń organizowanych w Lubuskiem. Na współpracę z Footsteps zdecydowały się także inne polskie miasta, np. Poznań, Wrocław lub Gdańsk.

Źródło: lubuskie.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Twoja opinia jest ważna! Apel do lubuskich kobiet

  Twoja opinia jest ważna! Apel do lubuskich kobiet

  Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia udostępnił na stronie internetowej anonimową ankietę dotyczącą realizacji programu profilaktyki raka szyjki macicy.

 • Promujesz Lubuskie sportowo? Weź udział w konkursie

  Promujesz Lubuskie sportowo? Weź udział w konkursie

  3… 2... 1… Start. Rusza konkurs dla organizacji pozarządowych na promocję województwa lubuskiego poprzez sport w kraju i za granicą. Do rozdysponowania mamy 200 tys. zł.

 • 200 tys. złotych na program in vitro – ruszają konsultacje społeczne

  200 tys. złotych na program in vitro – ruszają konsultacje społeczne

  Lubuskie w 2019 roku kontynuować będzie program związany z leczeniem niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. W budżecie zapisano na ten cel kwotę 200 tys. zł. Dajemy szansę lubuskim parom, które borykają się z problemem niepłodności. Chcemy poprawiać dostępność do tej metody – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Zanim jednak program wystartuje, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dokumentu. Zostaną one przeprowadzone w terminie od 22 do 25 stycznia br.

 • Fatalne warunki na drogach w regionie

  Fatalne warunki na drogach w regionie

  Na drogach w regionie panują fatalne warunki do jazdy. W wielu miejscach kierowcy muszą znacznie zwalniać aby bezpiecznie podróżować.

 • Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie - nawet do 90 km/h

  Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie - nawet do 90 km/h

  Od niedzieli, 13 stycznia, na terenie całego regionu prognozuje się wystąpienie silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenie pierwszego stopnia.

 • Lubuskie: Wiele nieprawidłowości w escape roomach - jeden został zamknięty

  Lubuskie: Wiele nieprawidłowości w escape roomach - jeden został zamknięty

  Po piątkowej tragedii, jaka wydarzyła się w jednym z escape roomów w Koszalinie, w której zginęło 5 nastolatek a jeden mężczyzna został ciężko ranny - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudzinski zlecił kontrole wszystkich obiektów prowadzących taką działalność na terenie kraju. Lubuska straż pożarna we współpracy z policją już tego samego dnia rozpoczęła działania mające na celu ustalenie adresów oraz potencjalnych właścicieli takich pomieszczeń. W sobotę, 5 stycznia przeprowadzono wnikliwe kontrole - co wykazały?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.