Festiwal Podróżników 100droga - dzień pierwszy

09 luty 2017
(1 głos)

Już od dziś odbywa się we Wschowie 6. Festiwal Podróżników „100droga”. Oprócz ciekawych spotkań z Podróżnikami podczas pokazów głównych widzowie będą mogli wybrać spotkania z autorami książek podróżniczy oraz pokazy filmów dokumentalnych.

Ciekawostką 6. edycji „100drogi” będzie możliwość posmakowania specjałów z różnych zakątków świata.

Festiwal „100droga” we Wschowie to spotkania tych, którzy byli, widzieli, smakowali z tymi, którzy chcą o tym posłuchać, zobaczyć obrazy zatrzymane w kadrze, chcą zainspirować się, zapytać o doświadczenia, zapytać o to jak się do wyprawy przygotować. To też spotkania z tymi, którzy lubią słuchać opowieści o przygodach, o podróżowaniu, o odkrywaniu nowych dróg, o spotkaniach z innymi ludźmi, którzy są tak samo ciekawi jak miejsca, w których żyją.

Festiwal „100droga” to 4 dni uczty obrazów, opowieści, rozmów, historyjek, anegdot. Będą opowieści o podróży w czasie, bo wiele miejsc, do których docierają Podróżnicy właśnie takie sprawia wrażenie – poza czasem. Będą opowieści o miejscach, do których trzeba się dostroić by je poznać, bo bez tego dostrojenia jest się obcym, przed którym nikt nie otwiera drzwi, nie otwiera serca. Będą opowieści o wyborach, o niełatwych decyzjach, które sprawiają, że wszystko w życiu zaczyna układać się inaczej.

Dziś (9.02) zanurkujemy w obrębie Archipelagu Galapagos. Wstrzymamy oddech wypatrując rekinów młotów, bo będziemy towarzyszyli Waldkowi Miklaszewskiemu w międzynarodowej wyprawie nurkowej. Wybierzemy się w Karkonosze i dowiemy dlaczego dla Rafała Klana w podróżowaniu ważne jest skąd pochodzi i dokąd wraca. Dowiemy się jakie trudy niesie ze sobą pierwsza w życiu górska wyprawa rowerowa gdy trzeba w ciągu 6 dni pokonać 13 tysięcy metrów przewyższeń. Dowiemy się też, skąd Adam Kozłowski czerpał swoje siły, by mimo zmęczenia podziwiać widoki w Dolomitach. Z Przemkiem Woźnym złapiemy chwile oddechu w miejskim zgiełku europejskich miast. Poznamy historię wyprawy rowerowej na Nordkapp. Dowiemy się jak Kuba Krause, Leszek Pawlik i Krzysztof Tomczyk znosili swoje towarzystwo przez 34 dni i prawie 3000 kilometrów i czym był dla każdego z nich ten Rowerowy Zew Północy.

Wszystkie spotkania będą odbywały się w Centrum Kultury i Rekreacji oraz w Klubie Młodzieżowym „Metafora” we Wschowie przy ulicy Niepodległości 1.

300x1501

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.