Nocne podtopienia w gminie Wschowa (ZDJĘCIA)

23 luty 2017

W środę wieczorem w powiecie wschowskim doszło do lokalnych podtopień, które spowodowane zostały intensywnością opadów.

Deszcz padał nieprzerwanie od godzin popołudniowych. Woda zbierała się w rowach melioracyjnych, które nie nadążaly z przepływem. Woda spływała z zamarznietych pól. Zalewała ulice, podwórza i łąki. Zalana zostala również droga krajowa nr 12, Głogów - Wschowa.

- W 1997 roku było mniej wody niż teraz - informuje pani Celina Łukomska z Górczyny, która wspólnie ze strażą pożarną usypywała wały wokół swojego podwórza.

Najgorzej sytuacja wyglądała w Zamysłowie, Wschowie, Jędrzychowicach, Kandlewie i Górczynie. W akcji udzial brało 28 zastępów straży pożarnej, w tym PSP Wschowa oraz OSP Siedlnica, Gola, Lgiń, Sława, Osowa Sień i Szlichtyngowa. Pierwsze zgłoszenia zaczęły napływać przed godz. 19.00. Czynności strażaków potrwają na pewno do godzin porannych. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.