Otwarcie Lubuskiego Centrum Pulmonologii

05 kwiecień 2017
(2 głosów)
Autor: 
www.lubuskie.pl

W środę 5 kwietnia nastąpi Otwarcie Lubuskiego Centrum Pulmonologii po generalnym liftingu. 24 mln zł – to całkowity koszt przebudowy i rozbudowy Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o.o. Prace trwały od 2007 roku.

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu sp. z o.o. tradycjami leczniczymi sięga początku dwudziestego wieku. Usytuowanie pośród lasów, na terenie Krainy Wielkopolsko–Pomorskiej i obecny tu mikroklimat rzeki Ilanki, stwarzają doskonałe warunki do leczenia schorzeń pulmonologicznych oraz kardiologicznych. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności, szpital w Torzymiu jest wiodącą jednostką w województwie lubuskim, zajmującą się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń pulmonologicznych, a w ramach tworzonej „sieci szpitali” będzie jedynym szpitalem pulmonologicznym w tym województwie. Z tego powodu, na bazie tutejszego szpitala zostało utworzone Lubuskie Centrum Pulmonologii, specjalizujące się w kompleksowym diagnozowaniu i leczeniu większości schorzeń z zakresu chorób płuc, w tym nowotworów płuc. Przeprowadzone działania inwestycyjne wychodzą naprzeciw potrzebom zdrowotnym mieszkańców województwa lubuskiego w zakresie kompleksowej usługi nastawionej nie tylko na wczesne wykrywanie, diagnozowanie i leczenie chorób płuc, ale również kompleksowej rehabilitacji pulmonologicznej, jedynej tego rodzaju w tym województwie.

Centrum dysponuje nowoczesną bazą diagnostyczną, leczniczą i rehabilitacyjną. Zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę zarządczą, lekarską i pielęgniarską, charakteryzuje się wysokim poziomem zarówno udzielanych w nim świadczeń medycznych, jak i poziomem organizacyjnym. Mając na względzie powyższe, zrealizowano przedsięwzięcie inwestycyjne, mające na celu kompleksową modernizację obiektu Szpitala, polegającą na rozbudowie, przebudowie i nowoczesnym wyposażeniu remontowanych pomieszczeń, o łącznej wartości blisko 29 milionów złotych.

Przedmiotowa inwestycja, która zakończyła się na przełomie 2016 i 2017 roku, pozwoliła stworzyć warunki do świadczenia usług medycznych w europejskich standardach. Roboty budowlane realizowane były w okresie 2007 – 2016.

Dzięki stworzonej w ramach Centrum szerokiej bazie leczniczej poprawi się dostęp do świadczeń medycznych zarówno stacjonarnych, jak i ambulatoryjnych, a także do specjalistycznej diagnostyki w zakresie wczesnego wykrywania raka płuc – choroby nowotworowej, na którą każdego roku umiera najwięcej mieszkańców województwa lubuskiego. Przeprowadzenie wyżej opisanego przedsięwzięcia wpłynie nie tylko na poprawę dostępności, ale i jakości świadczonych tu usług oraz na komfort leczenia pacjentów szpitala, w tym także osób niepełnosprawnych, dzięki likwidacji barier architektonicznych. Na terenie Centrum znajdują się następujące oddziały: gruźlicy, chorób płuc oraz pododdział chemioterapii.

W zakresie opieki stacjonarnej baza łóżkowa obejmuje 101 łóżek. Ponadto, w tym samym obiekcie pacjenci mają dostęp do poradni specjalistycznych: onkologicznej oraz gruźlicy i chorób płuc, a także do pracowni diagnostycznych, takich jak: laboratorium, RTG, tomograf komputerowy, bodypletyzmografia, spirometria, bronchofiberoskopia i polisomnografia.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.