Nowy Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

25 sierpień 2017
Autor: 
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

We wtorek 22 sierpnia w Krośnie Odrzańskim odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zgodnie z Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG z dniem 23 sierpnia objął gen. bryg. SG Wojciech Skowronek.

Dotychczasowy Komendant płk SG Jacek Szcząchor podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom za współpracę i osiągnięte sukcesy w służbie. Słowa podziękowania skierował również do przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych oraz służb mundurowych. Pułkownik SG Jacek Szcząchor zostanie Komendantem Nadbużańskiego Oddziału SG.

W uroczystości uczestniczyli: Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych i wojska, komendanci placówek SG, funkcjonariusze i pracownicy Oddziału oraz zaproszeni goście.

Gen. bryg. SG Wojciech Skowronek jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych - filia SG w Kętrzynie, Uniwersytetu Opolskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Od 1993 roku gen. bryg. SG Wojciech Skowronek związany był ze Śląskim Oddziałem Straży Granicznej. W listopadzie 2009 roku został powołany na stanowisko Komendanta Śląskiego Oddziału SG, w 2013 na stanowisko Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, natomiast w 2015 roku gen. SG Wojciech Skowronek został Komendantem Nadbużańskiego Oddziału SG.

W 1997 roku gen. bryg. SG Wojciech Skowronek został odznaczony Krzyżem Zasługi Za Dzielność, który otrzymał za czynny udział w walce ze skutkami największej powodzi w historii Raciborza.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.