Będzie sprawniej i bezpieczniej na S3

18 październik 2017
(0 głosów)
Autor: 

Dobre informacje dla kierowców poruszających się trasą S3. Już od 1 listopada w pełni gotowy będzie dwujezdniowy odcinek tej drogi od Sulechowa do Zielonej Góry. – S3 jest naszym sukcesem i atutem. Bez dostępności transportowej i komunikacyjnej nie ma rozwoju regionu - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Odcinek od Sulechowa do Zielonej Góry (druga jezdnia) miał być gotowy w sierpniu br., jednak termin się wydłużył ze względu na dodatkowe prace związane z usunięciem usterek na starej nitce.

Budowa drogi S3 znajduje się na liście rządowych priorytetów drogowych. Inwestycja została także wpisana jako projekt priorytetowy do Strategii Rozwoju Polski Zachodniej. Ostatecznie S3 prowadzić będzie od Świnoujścia, przez Lubuskie, aż do granicy z Czechami.

Przypomnijmy, że od 2013 roku lubuscy kierowcy jeżdżą już drogą ekspresową S3.

Budowa podzielona została na kilka sukcesywnie oddawanych odcinków. W bieżącym roku została udostępniona do ruchu obwodnica Międzyrzecza – druga jezdnia, długość: 6,4 km, oddana do użytku 16 czerwca 2017 r., 9 października  została oddana do użytku także druga jezdnia obwodnicy Gorzowa, która umożliwia bezkolizyjny przejazd tą drogą od Sulechowa, a w nieodległym terminie także od Zielonej Góry do Szczecina.

Budowa całego lubuskiego odcinka S3 zakończy się w 2018 r. z wyjątkiem drugiej nitki mostu w Cigacicach, który oddany zostanie do użytku w 2019 r.

Cała trasa S3 od granicy z Czechami do Bałtyku ma zostać zakończona w 2021 r. Lubuskie jest najlepiej skomunikowanym regionem w Polsce. Poza drogą S3 region przecinają autostrady A2, A4 i A18.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.