Zaduszki w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej we Wschowie

02 listopad 2017
(1 głos)

Dziś, 2 listopada w dzień modlitwy za dusze zmarłych, Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza do Lapidarium Rzeźby Nagrobnej.

Uczestnicy podczas wieczornego spotkania będą wspominać dawnych mieszkańców Wschowy.

- W tym roku naszym drogowskazem stanie się wystawa planszowa w galerii lapidarium prezentująca życiorysy i zasługi duchownych przy kościele Żłóbka Chrystusa - informuje Marta Małkus. - Jest to część ekspozycji „VERBUM DOMINI MANET IN AETERNUM. Wschowski Syjon – centrum wielkopolskiego protestantyzmu”, którą do końca 2017 roku można zobaczyć w siedzibie muzeum przy placu Zamkowym 2. W trakcie Zaduszek zapalimy Światełko Pamięci – prosimy zatem o przyniesienie ze sobą symbolicznej lampki lub znicza.

Spotkanie w Lapidarium rozpocznie się o godz. 16.00.

zaduszki 2017 2a popr

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.