Świebodzińska policja z nowym pojazdem do walki z piratami drogowymi. Na drogi wyjedzie nowe BMW

13 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Świebodzińska policja z nowym pojazdem do walki z piratami drogowymi. Na drogi wyjedzie nowe BMW KPP Świebodzin

Jest bardzo szybki, nieoznakowany i wyposażony w wideorejestrator. Mowa o policyjnym radiowozie BMW 330i xDrive. Nowy nabytek trafił własnie do świebodzińskiej policji.

Nieoznakowane BMW będzie do dyspozycji funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Pojazd będzie służyć przede wszystkim w poprawie bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza na trasie S3, gdzie natężenie ruchu jest bardzo znaczne. Nowy radiowóz z pewnością przysłuży się do skuteczniejszej walki z "piratami drogowymi".

Na wyposażeniu samochodu znalazły się urządzenia pomiarowe Videorapid 2A polskiej firmy Zurad. Kamery zostały zamontowane z przodu oraz z tyłu. Warto wspomnieć, że nowy nabytek świebodzińskich policjantów posiada dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 252 KM i napęd na cztery koła. Dzięki takim parametrom prędkość 100 km/h pojawia się na liczniku w zaledwie 5,8 sekundy.

To kolejny taki radiowóz, który w ciągu tego roku trafił do Lubuskiej Policji. Jeden z nich już od lutego pełni służbę na terenie powiatu żarskiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.