Park przy ul. Czerwonego Krzyża w Żarach zaprasza do wspólnej zabawy

21 sierpień 2018
Autor:  Marcin Ruszkiewicz
Park przy ul. Czerwonego Krzyża w Żarach zaprasza do wspólnej zabawy Marcin Ruszkiewicz

W Żarach oddano do użytku kolejne wyjątkowe miejsce, gdzie mieszkańcy mogą nie tylko aktywnie spędzać czas, ale także odpocząć od codziennego zgiełku.

W parku przy ulicy Czerwonego Krzyża i Paderewskiego zamontowano m.in. tor do jazdy na rowerach, deskorolkach czy rolkach; siłownię, przyrządy do workoutu, place zabaw dla dzieci. Pomyślano też o nieco starszych mieszkańcach. Dla nich wybudowano specjalną wiatę, są ławeczki, stoliki do szachów.

Uroczyste otwarcie odbyło się 11 sierpnia. Urząd Miasta przygotował dla mieszkańców mnóstwo darmowych atrakcji, m.in. pokaz wielokrotnego mistrza Polski w jeździe na rowerze bmx, Stanisława Gądeli, miasteczko rowerowe, czy naukę jazdy na rolkach.

Warto zaznaczyć, że projekt rewitalizacji i modernizacji parku w Żarach został zainicjowany przez mieszkańców w ramach Żarskiego Budżetu Obywatelskiego w kwocie 800 tys. zł. Reszta z ponad 2 milionów złotych została dofinansowana z projektu „Udostępnienie zasobów przyrodniczych i rekreacyjnych w Żarach” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 – działanie kapitał przyrodniczy regionu oraz z budżetu miasta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.