Z ostatniej chwili: Sąd uchylił zakaz prezydenta. Marsz równości w Gorzowie się odbędzie

21 sierpień 2019
Marsz Równości Zielona Góra 2019 dronlubuski.pl

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim uchylił zakaz Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dotyczący marszu równości, który zaplanowano na 24 sierpnia w naszym mieście.

- Cieszymy się bardzo z decyzji sądu, oczywiście prezydent Gorzowa może się od tego odwołać, ale mamy nadzieję, że tego nie zrobi - mówi Monika Drubkowska, organizatorka marszu równości w Gorzowie.

W sprawę zaangażowała się też Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Fundacja podjęła interwencję i przed Sądem Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim złożyła opinię przyjaciela sądu, podkreślając, że wolność zgromadzeń podlega ochronie konstytucyjnej oraz międzynarodowej, a wszelkie jej ograniczenia powinny mieć charakter „absolutnego wyjątku”.

- Prezydent Jacek Wójcicki nie będzie odwoływał się od tego postanowienia do sądu drugiej instancji. Tym samym w sobotę odbędzie się zarówno Marsz Równości, jak i wydarzenie "informacja o współczesnych zagrożeniach - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Marsz Równości wystartuje w sobotę 24 sierpnia o godz. 13 z placu przed Filharmonią Gorzowską i przejdzie ul. Warszawską, Jagiełły, Wybickiego, Łokietka, rondo Kosynierów Gdyńskich, ul. Kosynierów Gdyńskich, ul. Roosevelta, ul. Mieszka I i zakończy się na placu Grunwaldzkim

info: gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.